Шампионът Манчестър Сити обърна у дома уелския Суонзи с 2:1 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига. „Лебедите” изненадващо поведоха с гол на национала на Кот д’Ивоар Вилфред Бони (9) след пас на Дайър, но черногорецът Стеван Йоветич (19) бързо изравни след асистенция на Хесус Навас. Този резултат се запази до края на първата част, а след почивката натискът и усилията на „гражданите” дадоха своя резултат и те стигнаха до успеха след попадение на друг национал на Кот д’Ивоар Яя Туре (62), възползвал се от подаване на бразилеца Фернандиньо. След победата си Сити остава на трето място с 24 точки. Суонзи се смъкна на шеста позиция с 18 точки.

Евертън пък успя да се наложи на своя „Гудисън Парк” над Уест Хям също с 2:1 в друг мач от кръга. Белгийският нападател Ромелу Лукаку (26) изведе „карамелите” напред в резултата и те запазиха аванса си до почивката. След това „чуковете” изравниха чрез Мауро Сарате (56) след пас на Амалфитано, но не успяха да удържат ремито, след като Лион Озмън (73) се разписа за крайното 2:1 след извеждащо подаване на Самуел Ето’о. След успеха си Евертън се изкачва на осмо място със 17 точки. Уест Хям е пети с 18 точки.

В същото време Сток Сити изненадващо загуби домакинството си срещу аутсайдера Бърнли с 1:2. На два пъти точен за гостите бе Даниел Ингс (12, 13) в рамките на по-малко от 120 секунди, а Джонатан Уолтърс (32) се разписа за „грънчарите”, които обаче така и не успяха да намерят целта за втори път до края на мача и напуснаха терена победени. След загубата Сток Сити е 10-и с 15 точки. Бърнли се изкачи до 18-о място, но остава под чертата с 10 точки и по-лоша голова разлика от Лестър.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
22.11.14
17:00 ч.
Челси – Уест Бромич 2:0
1:0 Диего Коста (11), 2:0 Еден Азар (25)
22.11.14
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:1
1:0 Ромелу Лукаку (26), 1:1 Мауро Сарате (56), 2:1 Лион Озмън (73)
22.11.14
17:00 ч.
Лестър – Съндърланд 0:0
22.11.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Суонзи 2:1
0:1 Вилфрес Бони (9), 1:1 Стеван Йоветич (19), 2:1 Яя Туре (62)
Сток Сити – Бърнли 1:2
0:1 Даниел Ингс (12), 0:2 Даниел Ингс (13), 1:2 Джонатан Уолтърс (32)
22.11.14
19:30 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 190 мача, 67 победи за Арсенал, 44 равенства, 79 победи за Манчестър Юнайтед
Астън Вила – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 64 мача, 25 победи за Астън Вила, 19 равенства, 20 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.