Челси срази у дома Уест Бромич с 2:0 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига и записа пети пореден домакински успех във всички турнири. Точни за „сините” от Лондон бяха голмайсторът им Диего Коста (11) след пас на Оскар и Еден Азар (25) след асистенция на Фабрегас, а гостите завършиха срещата в намален състав, след като Якоб получи директен червен картон в 29-ата минута. След победата си лондончани остават убедителни лидери във временното класиране с актив от 32 точки. Уест Бромич е 13-и с 13 точки.

Лестър и Съндърланд пък не успяха да се победят и завършиха 0:0 в друга среща от кръга. След равенството „лисиците” са над чертата на 17-а позиция с 10 точки, а „черните котки” заемат 14-о място с 13 точки.

Нюкасъл пък записа пета поредна победа във всички състезания, след като излъга у дома КПР с 1:0 след попадение на Муса Сисоко (78), възползвал се от подаване на Амеоби. Така „свраките” имат вече 19 точки и се изкачват на четвърто място във временното класиране. КПР е последен само с 8 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
22.11.14
17:00 ч.
Челси – Уест Бромич 2:0
1:0 Диего Коста (11), 2:0 Еден Азар (25)
22.11.14
17:00 ч.
Евертън – Уест Хям 2:1
1:0 Ромелу Лукаку (26), 1:1 Мауро Сарате (56), 2:1 Лион Озмън (73)
22.11.14
17:00 ч.
Лестър – Съндърланд 0:0
22.11.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Суонзи 2:1
0:1 Вилфрес Бони (9), 1:1 Стеван Йоветич (19), 2:1 Яя Туре (62)
Сток Сити – Бърнли 1:2
0:1 Даниел Ингс (12), 0:2 Даниел Ингс (13), 1:2 Джонатан Уолтърс (32)
22.11.14
19:30 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 190 мача, 67 победи за Арсенал, 44 равенства, 79 победи за Манчестър Юнайтед
Астън Вила – Саутхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 64 мача, 25 победи за Астън Вила, 19 равенства, 20 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.