Байер (Леверкузен) нанесе първа загуба на Шалке 04 при новия треньор на „миньорите” Роберто ди Матео, след като спечели у дома с 1:0 в мач от 9-ия кръг на германската Бундеслига.

През първото полувреме съперниците не успяха да си отбележат гол, а ключовият момент бе след почивката в 53-ата минута, когато Хакан Чалханоглу бе точен от пряк свободен удар за 1:0.

В 85-ата минута „аспирините” останаха в намален състав, след като Тин Йедвай фаулира грубо Ян Кирхоф и получи директен червен картон. Дори с човек повече на терена „миньорите’ не успяха да върнат гола и си тръгнаха победени от Леверкузен.

След успеха си Байер (Леверкузен) излезе на четвърто място във временното класиране с актив от 16 точки. Шалке 04 е на 12-а позиция с 11 точки.

Аугсбург – Фрайбург 2:0
1:0 Пол Верхаег (11-дузпа), 2:0 Халил Алтънтоп (66)
Херта – Хамбургер 3:0
1:0 Енис Бен-Хатира (59), 2:0 Джони Хейтинга (65), 3:0 Енис Бен-Хатира (85)
25.10.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт 4:5
1:0 Александер Мадлунг (21), 1:1 Мартин Харник (34), 1:2 Мартин Харник (36), 1:3 Кристиан Гентнер (51), 2:3 Александер Майер (57), 3:3 Щефан Айгнер (61), 4:3 Александер Мадлунг (65), 4:4 Тимо Вернер (81), 4:5 Кристиан Гентнер (84)
25.10.14
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 1:0
1:0 Хакан Чалханоглу (53)
26.10.14
16:30 ч.
Волфсбург – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 16 мача, 7 победи за Волфсбург, 4 равенства, 5 победи за Майнц
26.10.14
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 92 мача, 20 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 27 равенства, 45 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.