Съперникът на Лудогорец в група „B” на Шампионската лига Ливърпул се издъни на домашна сцена, след като завърши 0:0 с Хъл Сити на „Анфийлд” в среща от 9-ия кръг на английската Висша лига. Мърсисайдци и „тигрите’ имаха своите шансове да стигнат у до победата, но така и не успяха да си вкарат гол. Така Ливърпул регистрира второ равенство за първенство този сезон се смъкна на шеста позиция с 14 точки. Хъл Сити пък има вече 5 равенства от началото на кампанията и заема девето място с 11 точки.

Саутхемптън пък записа минимален домакински успех над Сток Сити с 1:0, след като при предишния си мач у дома бе отвял Съндърланд (8:0). Този път Садио Мане (33) вкара единствения гол за „светците”, които излязоха втори в класирането с 19 точки. „Грънчарите” са 12-и с 11 точки.

Уест Бромич се добра до 2:2 у дома срещу Кристъл Палас с гол в последните секунди. „Орлите” от Лондон взеха комфортен аванс през първата част с голове на Бреде Хангеланд (16) и Миле Йединак (45+1), но след почивката „дроздовете” стигнаха до равенството след попадения на Виктор Аничебе (51) след пас на Брънт и Сайдо Берахино (90+3).

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
25.10.14
14:45 ч.
Уест Хям – Манчестър Сити 2:1
1:0 Морган Амалфитано (21), 2:0 Диафара Сако (75), 2:1 Давид Силва (77)
Съндърланд – Арсенал 0:2
0:1 Алексис Санчес (30), 0:2 Алексис Санчес (90+2)
25.10.14
17:00 ч.
Уест Бромич – Кристъл Палас 2:2
0:1 Бреде Хангеланд (16), 0:2 Миле Йединак (45+1), 1:2 Виктор Аничебе (51), 2:2 Сайдо Берахино (90+3)
Манчестър Юнайтед – Челси (Диема)
Баланс: 144 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 42 победи за Челси