Амбициите на Манчестър Сити за защита на шампионската титла във Висшата лига получиха сериозен удар от Уест Хям. „Чуковете“ спечелиха с 2:1 като домакин на „гражданите“ срещата от 9 кръг на Висшата лига.

Морган Амалфитано откри резултата за домакините в 21-та минута след асистенция на Енер Валенсия. В радостта си двамата объркаха трибуната и се качиха при обърканите фенове на Манчестър Сити.

„Гражданите“ отговориха с два удара в гредите чрез Серхио Агуеро и Яя Туре. В 75-ата минута Диафара Сако вкара втори гол за Уест Хям. Той беше точен с глава след центриране на Арън Кресуел. Така сенегалският нападател се разписа в шести пореден мач на тима на Сам Алардайс.

Давид Силва върна един гол за Манчестър Сити две минути по-късно, но отборът на Мануел Пелегрини не успя да стигне до ново попадение във вратата на Адриан.

„Гражданите“ спазиха традицията и загубиха седми пореден мач, в който бяха догонващи в резултата на почивката. Манчестър Сити е втори в класирането, на пет точки от Челси, който утре играе с Манчестър Юнайтед. Уест Хям вече е четвърти с 16 точки, колкото има и Саутхемптън.

Уест Хям – Манчестър Сити 2:1
1:0 Морган Амалфитано (21), 2:0 Диафара Сако (75), 2:1 Давид Силва (77)
Уест Бромич – Кристъл Палас
Баланс: 46 мача, 19 победи за Уест Бромич, 13 равенства, 14 победи за Кристъл Палас
Манчестър Юнайтед – Челси (Диема)
Баланс: 144 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 42 победи за Челси