Реал (Мадрид) нанесе първата загуба на Барселона от началото на сезона в Примера дивисион. В мач от 9 кръг „белият балет“ обърна каталунците с 3:1. Това бяха и първите попадения във вратата на „блаугранас“ от старта на шампионата в испанския елит. Така „кралският клуб“ записа втора поредна победа над Барса, след като в средата на април се наложи с 2:1 на финала за Кралската купа.

Луис Суарес започна като титуляр за Барселона в деня, след като изтече четиримесечното му наказание за ухапването на италианския национал Джорджо Киелини на Мондиал 2014. Дебют в Ел Класико направиха още Клаудио Браво (Барселона), Жереми Матийо (Барселона), Иван Ракитич (Барселона), Хамес Родригес (Реал Мадрид) и Тони Кроос (Реал Мадрид). Любопитното е, че Суарес, Кроос и Родригес се отличиха с по една асистенция. Това беше и първо дерби за Луис Енрике като треньор. Той е участвал в Ел Класико като футболист и на двата отбора.

Неймар даде аванс на Барселона още в 4-ата минута. Бразилецът получи топката от Луис Суарес на границата на наказателното поле, освободи се от двама защитници и прати топката в долния ляв ъгъл на Касияс. Това е най-ранният гол, вкарван в Ел Класико в последните 15 години след попадението на Луис Енрике при 3:0 за Барселона през февруари 1999 г.

Реал (Мадрид) отговори с три положения пред Бензема, който в 11-ата минута удари напречната греда над Клаудио Браво, а при добавката стреля над вратата. В 23-ата минута Касияс спаси опасен удар на Лионел Меси от наказателното поле. В 34-ата минута Кристиано Роналдо изравни с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жерар Пике. Така Барселона получи първия гол във вратата си от старта на първенството. Това беше пета дузпа за „белия балет“ от началото на сезона. Никой отбор в Примера дивисион през този шампионат не е получавал повече 11-метрови удари в своя полза.

Реал (Мадрид) нанесе удара си в първия четвърт час на второто полувреме. В 51-ата минута Пепе обърна резултата в полза на „белия балет“, след като с глава прати топката във вратата на Барселона след центриране на Тони Кроос от корнер. Десет минути по-късно Карим Бензема завърши хубава контраатака, при която беше изведен сам срещу вратаря от Хамес Родригес. Това беше пети гол за французина в последните му четири мача срещу Барселона на „Сантяго Бернабеу“.

В 71-ата минута Барселона трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Андрес Иниеста получи контузия и в игра се появи Серхи Роберто. До края на мача гостите не успяха да застрашат сериозно вратата на Реал (Мадрид) и въпреки отсъствието на типичен централен нападател опитваха центрирания в наказателното поле на Икер Касияс. Реал (Мадрид) контраатакуваше опасна, като само грешки при подаванията попречиха на тима на Карло Анчелоти да стигна до още по-убедителна победа.

Шестата поредна победа в Примера дивисион позволи на Реал (Мадрид) да излезе на второ място в класирането и да се доближи само на точка от лидера Барселона. Севиля може да се изравни по точки с каталунците, ако утре вечер запише домакински успех над Виляреал.

Реал (Мадрид) – Барселона 3:1
0:1 Неймар (4), 1:1 Кристиано Роналдо (34-дузпа), 2:1 Пепе (50), 3:1 Карим Бензема (61)

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Марсело, Пепе, Серхио Рамос, Даниел Карвахал, Тони Кроос, Лука Модрич (89-Алваро Арбелоа), Хамес Родригес, Иско (83-Асиер Ияраменди), Карим Бензема (87-Сами Кедира), Кристиано Роналдо

барселона_1.jpgБарселона: Клаудио Браво, Жереми Матийо, Жерар Пике, Хавиер Масчерано, Даниел Алвес, Серхио Бускетс, Шави (60-Иван Ракитич), Андрес Иниеста (71-Серхи Роберто), Неймар, Лионел Меси, Луис Суарес (69-Педро)

Мадрид, „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Хесус Хил
Жълти картони: Даниел Карвахал, Кристиано Роналдо (Реал Мадрид); Лионел Меси, Неймар, Жерар Пике, Андрес Иниеста (Барселона)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
24.10.14
22:00 ч.
Селта – Леванте 3:0
1:0 Хоакин Ларивей (27), 2:0 Хоакин Ларивей (83), 3:0 Алехандро Лопес (90)
Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 78 мача, 30 победи за Еспаньол, 16 равенства, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Хетафе – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 20 мача, 4 победи за Хетафе, 6 равенства, 10 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.