Атлетик Билбао записа втора победа в Примера надделявайки с 1:0 при гостуването си на Алмерия. Централният бранител Чабиер Ечейта отбеляза единствения гол в 55-ата минута.

Първото полувреме бе изцяло за домакините от Алмерия, но отбраната на Атлетик се справи с техните атаки. В 55-ата минута тимът на Ернесто Валверде стигна до гол. Андони Ираола центрира от корнер и Чаби Ечейта беше най-добре пласиран и съсредоточен и отбеляза.

До края на срещата домакините се отчетоха само с една греда на Тиеви Бифума.

С успеха "червено-белите" събраха осем точки и се отдалечиха от зоната на изпадащите.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
24.10.14
22:00 ч.
Селта – Леванте 3:0
1:0 Хоакин Ларивей (27), 2:0 Хоакин Ларивей (83), 3:0 Алехандро Лопес (90)
Реал (Мадрид) – Барселона (ТВ +, F +)
Баланс: 168 мача, 70 победи за Реал (Мадрид), 32 равенства, 66 победи за Барселона
Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 78 мача, 30 победи за Еспаньол, 16 равенства, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Хетафе – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 20 мача, 4 победи за Хетафе, 6 равенства, 10 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.