Пирин (Гоце Делчев) победи Миньор (Перник) с 2:1 в интригуващ мач от Югозападната "В" група. В герой за домакините се превърна юношата на ЦСКА Благой Пасков. Роденият в Хаджидимово нападател отбеляза и двата гола за успеха на неврокопчани. В 25-ата минута Пасков откри резултата с глава след центриране от ъглов удар. В 80-ата след отлично извеждащо подаване на Кирев, таранът остана сам срещу вратаря на гостите от Перник и с точен диагонален удар реализира второто си попадение. Пет минути по-късно Миньор намали чрез Петър Петров.

През второто полувреме като резерва за неврокопчани се появи Мартин Газиев. Опитният халф влезе на терена в 75-ата минута, след като беше извън строя близо 5 месеца, в които лекуваше контузия.

"Вече съм добре и се надявам повече да нямам проблеми с травми. Много искам да помогна на Пирин (Гоце Делчев). Вече сме само на 2 точки от върха и горим от желание да сe качим на първото място, защото там ни е мястото", коментира Мартин Газиев.

Благодарение победата над един от основните конкуренти за класиране в "Б" група Пирин (Гоце Делчев) се изкачи на второто място с 21 точки. Лидер е Оборище (Панагюрище) с 23, а Миньор (Перник) е с 20, колкото има и Сливнишки герой.