Оборище (Панагюрище) постигна най-изразителната си победа от началото на първенството в Югозападната "В" група и оглави класирането. Избраниците на Костадин Ангелов отвяха Конелиано (Герман) със 7:0 на стадион "Орчо Войвода" и постигнаха седми успех в шампионата, след който събраха 23 точки. В същото време Пирин (Гоце Делчев) спечели с 2:1 срещу Миньор и има 21, докато перничани са с 20.

Още до 25-ата минута панагюрци взеха солиден аванс от 3 гола. В 7-ата минута Георги Нетов даде началото на головото шоу. В 14-ата Николай Манчев се разписа директно от пряк свободен удар, a в 23-aта минута гостите от Герман изпуснаха дузпа, която бе изпълнена от бившия македонски национал Роберт Петров, който през 2004 година стана шампион с Локомотив (Пловдив), а по-късно игра още в ЦСКА и Славия. Класиката в полза на Оборище оформи Стоян Георгиев с попадение в 25-ата минута, след което домакините се поукротиха. Следващото попадение дойде в 50-ата минута. Тогава Георги Нетов се разписа за втори път в мача - 4:0. До края точни бяха още Стоян Георгиев, който също наказа Конелиано за втори път, последва автогол на Пламен Гигов, а в 72-ата минута появилият се като резерва Георги Какалов също бе точен - 7:0.

Срещата на стадион "Орчо Войвода" беше ръководена от международната съдийка Димитрина Милкова. Бившата лекоатлетка се справи отлично, като вдигна общо три жълти картона.