Лион разгроми Монпелие с 5:1 в мач от 10-ия кръг на френската Лига 1. На "Стад Жерлан" сякаш имаше само един отбор на терена и това бяха домакините. Йоан Гуркюф откри в 36-ата минута с първия си гол за сезона. Секунди по-късно Небил Фекир покачи на 2:0, всички останали попадения паднаха след почивката. В 47-ата минута отново Гуркюф се разписа за 3:0. Шака Тико Тиене намали в 54-ата минута, но устремът на Лион не беше прекършен. Алекс Лаказет в 82-ата и резервата Стид Малбранк в 88-ата оформиха крайното 5:1. 35 688 зрители имаше по трибуните, а това допринесе за отбелязания рекорд по посещаемост в шампионата. Общо 301 510 зрители са изгледали мачовете от последния кръг. Най-посетен е бил двубоят ПСЖ - Ланс на "Стад дьо Франс" (70 785 зрители).

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 10 КРЪГ
17.10.14
21:30 ч.
Ланс - ПСЖ 1:3
1:0 Адамо Колибали (10), 1:1 Йоан Кабай (28), 1:2 Максуел (34), 1:3 Единсон Кавани (55-д)
Лил - Гинган 1:2
0:1 Клаудио Беавю (45+1), 0:2 Рони Шварц (57), 1:2 Антонио Мавуба (79)
18.10.14
21:00 ч.
Мец - Рен 0:0
18.10.14
21:00 ч.
Монако - Евиан 2:0
1:0 Жоао Моутиньо (2-дузпа), 2:0 Яник Ферейра Караско (70)
Олимпик (Марсилия) - Тулуза 2:0
1:0 Никола Нкулу (21), 2:0 Андре-Пиер Жиняк (35)
19.10.14
18:00 ч.
Бордо - Кеан 1:1
1:0 Шейх Диабате (22), 1:1 Ерве Базил (77)
19.10.14
22:00 ч.
Лион - Монпелие 5:1
1:0 Йоан Гуркюф (36), 2:0 Набил Фекир (38), 3:0 Йоан Гуркюф (47), 3:1 Шака Чико Тиене (54), 4:1 Алекс Лаказет (82), 5:1 Стид Малбранк (88)