Шампионът на Франция ПСЖ победи с 3:1 Ланс в гостуването си 10-ия кръг на Лига 1. Двубоят обаче ще се запомни с нелепия червен картон, който Единсон Кавани си изкара в 58-ата минута, както и със странния жълт, който главният съдия му вдигна минута преди да го прати към съблекалните.

Резултата откри Адамо Колибали още в 10-ата минута за радост на домакините. С бързи голове на Йоан Кабай и Максуел в 28-ата и в 34-ата минута гостите от Париж обърнаха развоя в своя полза.

Дойде обаче 54-ата минута, в която главният съдия посочи бялата точка. Жан-Фелипе Гбамин повали Кавани в наказателното поле, за което получи втори жълт картон и бе изгонен. Уругваецът застана зад топката и не сбърка за 3:1.

От радост Кавани започна да имитира стрелба с лък. Нещо, което се стори прекалено за рефера и той му вдигна жълт картон. Това пък принуди нападателя да потърси сметка на съдията и го хвана за ръката, което доведе до директен червен картон.

По-интересното до края на мача бе вторият жълт картон и за Жером Ле Мойге две минути след изгонването на Кавани, което остави домакините с девет човека на терена.

Благодарение на победата ПСЖ се изкачи временно на втората позиция с 18 точки. Ланс пък е 18-и с 8.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 10 КРЪГ
17.10.14
21:30 ч.
Ланс - ПСЖ 1:3
1:0 Адамо Колибали (10), 1:1 Йоан Кабай (28), 1:2 Максуел (34), 1:3 Единсон Кавани (55-д)