Интер и Наполи завършиха 2:2 в дербито от 7-ия кръг на италианската Серия “А”. Любопитно беше, че двамата треньори Валтер Мадзари и Рафа Бенитес се изправиха срещу бившите си клубове. „Нерадзурите” могат да бъдат по-доволни от ремито, а и прекъснаха серия от две поредни загуби.

Преди почивката домакините имаха известно надмощие и на два пъти Ернанес пропусна да открие резултата. В 18-ата минута бразилецът създаде отлична ситуация за Икарди, но Раул Албиол успя да избие в корнер.

В 39-ата минута Ернанес пое на гърди с гръб към вратата, завъртя се и от воле разстресе дясната греда. След почивката гостите започнаха по-смело да поглеждат напред и Инсиние уцели греда с изстрел от малък ъгъл. После пък Неманя Видич засече с глава центриране от корнер малко над вратата, а Ханданович се справи с коварен изстрел на Кайехон от дистанция.

Всички попадения паднаха в последните 11 минути на срещата. Първо Видич изби лошо точно на пътя на Кайехон. Испанецът пое топката и разстреля безпомощния вратар на "нерадзурите" Ханданович за 0:1. Резервата Фреди Гуарин се възползва от добра намеса на Икарди, който отклони с глава топката след корнер, изпълнен от Додо, и изравни за 1:1.

В добавеното време драмата стана пълна. Давид Лопес изведе Кайехон зад защитата на домакините и отстрието прониза Ханданович за втори път  - 1:2. Само секунди по-късно обаче отличният Ернанес засече с глава центриране на Додо отляво и фиксира крайното 2:2.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 7 КРЪГ
18.10.14
19:00 ч.
Рома - Киево 3:0
1:0 Матиа Дестро (4), 2:0 Адем Ляич (25), 3:0 Франческо Тоти (33-дузпа)
18.10.14
21:45 ч.
Сасуоло - Ювентус 1:1
1:0 Симоне Дзадза (13), 1:1 Пол Погба (19)
19.10.14
13:30 ч.
Фиорентина - Лацио 0:2
0:1 Филип Джорджевич (35), 0:2 Сенад Лулич (90+3)
Палермо - Чезена 2:1
1:0 Пауло Дибала (33), 1:1 Алехандро Родригес (61-дузпа), 2:1 Джанкарло Гонсалес (90+1)
19.10.14
16:00 ч.
Каляри - Сампдория 2:2
0:1 Маноло Габиадини (28), 0:2 Педро Обианг (39), 1:2 Данило Авелар (59-дузпа), 2:2 Марко Сау (88)
Верона - Милан 1:3
0:1 Рафаел Маркес (21-автогол), 0:2 Кейсуке Хонда (27), 0:3 Кейсуке Хонда (56), 1:3 Николас Лопес (87)
19.10.14
21:45 ч.
Интер - Наполи 2:2
0:1 Хосе Кайехон (79), 1:1 Фреди Гуарин (82), 1:2 Хосе Кайехон (90), 2:2 Ернанес (90+1)