Слабакът Урал спечели втората си победа за сезона, записвайки успех с 2:0 над гранда Спартак (Москва) в мач от 10 кръг на руската Премиер лига. Двубоят се игра на заснежен терен в Екатеринбург след падналия вчера и тази сутрин сняг.

Александър Ерохин даде аванс на домакините в 36-ата минута. В 53-ата Ставпец удари гредата на вратата на Спартак, а 12 минути по-късно Пабло Фонтанело удвои аванса на Урал.

Победата позволи на тима от Екатеринбург да напусне зоната на изпадащите и вече е на 12-о място със 7 точки, колкото има намиращия се една позиция по-назад Амкар. Загубата, предшествана от две равенства, срина Спартак (Москва) на седмо място със 17 точки.

На 20 октомври (понеделник): Уфа – Торпедо (Москва), Рубин – Мордовия

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 26, 2.ЦСКА (Москва) 24, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Краснодар 18 и др.