Краснодар изпусна да победи Зенит в мач от 10 кръг на руската Премиер лига. Домакините поведоха с 2:0 след 20 минути игра, но тимът от Санкт Петербург успя да стигне до равенството 2:2.

Рагнар Сигурдсон даде аванс на Краснодар в 7-ата минута, а 13 след това Павел Мамаев удвои. Хави Гарсия върна едно попадение 7 минути преди почивката, а Хълк изравни след час игра.

Бившият футболист на „Левски“ Жоазиньо игра цял мач за домакините, които вече един месец нямат загуба във всички турнири – три победи и три равенства. За Зенит, който няма загуба от началото на първенството, това е второ поредно равенство.

Зенит е лидер в класирането с 26 точки, само две повече от ЦСКА (Москва). Краснодар е пети с 18 точки, на една зад съгражданите от Кубан. Шестият Терек също има 18 точки, а седмият Спартак (Москва) е със 17.

На 20 октомври (понеделник): Уфа – Торпедо (Москва), Рубин – Мордовия

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 26, 2.ЦСКА (Москва) 24, 3.Динамо (Москва) 19, 4.Кубан 19, 5.Краснодар 18 и др.