Лион разгроми Лориен с 4:0 в мач от 7-ия кръг на френската Лига 1. Още в 5-ата минута Александър Лаказет откри, а Набил Фекир в 39-ата покачи на 2:0. Клинтън Н'Жие направи преднината класическа в 50-ата. Крайното 4:0 фиксира отличният в този двубой Фекир в 68-ата минута.

Евиан трудно пребори Ланс 2:1. Датчанинът Даниел Ваас (10) и Джони Менса (30) дадоха комфортна преднина на домакините. Йоан Тузар намали в 55-ата.

Мец излъга коравия Гинган с 1:0 като гост след попадение на Гаетан Бусман в 24-ата минута.
Ница пък се наложи над Лил също с 1:0. Единственият гол беше дело на Матийо Бодмер (60).

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 7 КРЪГ
23.09.14
20:00 ч.
Реймс - Олимпик (Марсилия) 0:5
0:1 Андре-Пиер Жиняк (8), 0:2 Андре-Пиер Жиняк (19), 0:3 Андре Аю (52), 0:4 Андре Аю (59), 0:5 Жилбер Ибула (74)

23.09.14
20:00 ч.
Рен - Тулуза 0:3
0:1 Алекс Пешич (42), 0:2 Фалу Диане (57-автогол), 0:3 Уисам Бен Ядер (61)
24.09.14
20:00 ч.
Бастия - Нант 0:0
24.09.14
20:00 ч.
Евиан - Ланс 2:1
1:0 Даниел Ваас (10), 2:0 Джони Менса (30), 2:1 Йоан Тузар (55)
Олимпик (Лион) - Лориен 4:0
1:0 Александър Лаказет (5), Набил Фекир (39), 3:0 Клинтън Н'Жие (50), 4:0 Набил Фекир (68)