Олимпик (Марсилия) смаза Реймс с 5:0 като гост в първи мач от 7-ия кръг на френската Лига 1. Лидерът във временното класиране вече има 16 точки, с три повече от преследвача Бордо, но е и с мач аванс.

ОМ имаше тотално надмощие и можеше да запише и още по-убедителен успех. Головото шоу започна още в 8-ата минута. Тогава Андре - Пиер Жиняк изпълни дузпа, вратарят на домакините Джони Пласид изби, но таранът поправи грешката си и довкара топката за 0:1. Отново Жиняк покачи в 19-ата минута, а в 52-ата Анде Аю направи преднината класическа – 0:3. Ганаецът (59) простреля и резервния страж на Реймс Коси Агаса за 0:4. Четвърт час преди края Жилбер Имбула фиксира срамното за домакините 0:5. Това беше шеста поредна победа за тима, воден от Марсело Биелса - Лудия.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 7 КРЪГ
23.09.14
20:00 ч.
Реймс - Олимпик (Марсилия) 0:5
0:1 Андре-Пиер Жиняк (8), 0:2 Андре-Пиер Жиняк (19), 0:3 Андре Аю (52), 0:4 Андре Аю (59), 0:5 Жилбер Ибула (74)