Манчестър Юнайтед размаза у дома КПР с 4:0 в предпоследния мач от 4-ия кръг на английската Висша лига и записа първата си победа от началото на сезона под ръководството на новия холандски мениджър Луис ван Гаал. Дебют за домакините записа последното звездно попълнение Радамел Фалкао, който влезе като резерва на мястото на Хуан Мата в 67-ата минута, но не успя да се разпише до края на мача, въпреки че имаше изгодни възможности да го направи.

Две от другите летните покупки на „червените дяволи” Анхел ди Мария (24) и Андер Ерера (36) обаче започнаха да изплащат дадените за тях суми с дебютни голове. Аржентинецът Ди Мария блесна тотално в мача, след като направо развинти защитниците на гостите от Лондон, подавайки и за попадението на Хуан Мата (58). Испанецът Ерера също се отличи с асистенция за попадението на Уейн Рууни (44) в края на първата част.

Двубоят на „Олд Трафорд” се разви чудесно за домакините, които поведоха още в 24-ата минута, когато Анхел ди Мария реализира първия си гол с червения екип директно от пряк свободен удар от над 25 метра. Аржентинският национал изненада вратаря на гостите Робърт Грийн с фалцов удар, който прелетя над всички в наказателното поле и влетя в мрежата му за 1:0. Юнайтед продължи да доминира и в 36-ата минута Андер Ерера също записа дебютен гол в едва втория си официален мач за новия си тим, правейки резултата 2:0. Минута преди края на първото полувреме Андер Ерера подаде на Уейн Рууни, който направи преднината на Юнайтед класическа – 3:0.

След почивката в 58-ата минута Ди Мария изведе чудесно Хуан Мата, който покачи на 4:0, а в 67-ата минута бе заменен от Радамел Фалкао, който дебютира с червения екип. Колумбиецът дори имаше шанс да се разпише в дебюта си, но пропусна от изгодна позиция. В заключителните минути домакините продължиха да натискат в търсене на пети гол, но пропуск от добра позиция направи Аднан Янузай.

С първия си успех за сезона Манчестър Юнайтед събра 5 точки и се изкачи на 9-о място във временното класиране. КПР се смъкна на 16-а позиция с 3 пункта.

Манчестър Юнайтед – КПР 4:0

1:0 Анхел ди Мария (24), 2:0 Андер Ерера (36), 3:0 Уейн Рууни (44), 4:0 Хуан Мата (58)

0.9zCm.JPG

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
13.09.14
14:45 ч.
Арсенал - Манчестър Сити 2:2
0:1 Серхио Агуеро (28), 1:1 Джак Уилшър (63), 2:1 Алексис Санчес (74), 2:2 Демикелис (83)
13.09.14
17:00 ч.
Челси - Суонзи 4:2
0:1 Джон Тери (11), 1:1 Диего Коста (45), 2:1 Диего Коста (56), 3:1 Диего Коста (67), 4:1 Лоик Реми (81), 4:2 Джонджо Шелви (86)
13.09.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Бърнли 0:0

13.09.14
17:00 ч.
Саутхямптън - Нюкасъл 4:0
1:0 Грациано Пеле (6), 2:0 Грациано Пеле (19), 3:0 Джак Корк (54), 4:0 Грациано Пеле (94)
Съндърланд - Тотнъм 2:2
0:1 Насер Чадли (3), 1:1 Адам Джонсън (4), 1:2 Кристиан Ериксен (48), 2:2 Хари Кийн (82)