Арсенал и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в дербито на четвъртия кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с 1:0 след гол на Серхио Агуеро в 28-ата минута. През второто полувреме обаче домакините осъществиха пълен обрат до 2:1. Разписаха се Джак Уилшър и Алексис Санчес, който вкара трети гол в трети пореден мач. В 83-ата минута Мартин Демикелис изравни и донесе точката за Сити.

Дани Уелбек дебютира за Арсенал, след като бе купен от Манчестър Юнайтед в последния момент, а Франк Лампард записа първи мач за "гражданите". Именно Уелбек можеше да открие головата си сметка за "артилеристите", но уцели гредата след грешка при изнасянето на топката в състава на гостите. В 28-ата минута Хесус Навас напредна отдясно и центрира, а Агуеро с лекота вкара за 1:0 в полза на Сити.

Английският национал Джак Уилшир изравни резутлата в 63-ата минута. Той вкара красиво попадение, след като бе изведен от Аарън Рамзи, технично премина покрай Гаел Клиши и след това още по-технично преодоля Джо Харт за 1:1. В 74-ата минута Алексис Санчес заби топката още по-красиво във вратата на Харт. Уилшър подаде с глава вляво в наказателното поле, бившият нападател на Барселона от воле с вътрешен фалц прати топката във вратата на гостите. Радостта на домакините обаче трая твърде кратко. В 83-ата минута Арсенал допусна пореден гол от статично положение. След центриране от корнер Сабалета с глава вкара топката във вратата на "топчиите".

В последните секунди Лоран Косчиелни за малко да си отбележи автогол, но след рикошет в тялото на Джеко топката срещна гредата. В 94-ата минута Един Джеко стреля, но Шчесни спаси по страхотен начин. При добавката Насри вкара, но попадението бе отменено заради засада на французина.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2
0:1 Серхио Агуеро (28), 1:1 Джак Уилшър (63), 2:1 Алексис Санчес (74), 2:2 Демикелис (83)

Арсенал: Войчех Шчесни, Пер Мертезакер, Матийо Дебюши, Начо Монреал, Лоран Косчиелни, Месут Йозил, Матийо Фламини, Джак Уилшър, Аарън Рамзи, Алексис Санчес, Дани Уелбек

Манчестър Сити: Джо Харт, Венсан Компани, Мартин Демикелис, Гаел Клиши, Пабло Сабалета, Франк Лампард, Джеймс Милнър, Давид Силва, Хесус Навас, Фернандиньо, Серхио Агуеро