Реал (Мадрид) загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с 1:2 в дербито от 3-ия кръг на испанската Примера дивисион. Както е известно, Белия балет е съперник на нашия Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига.

Голямата звезда на Реал Кристиано Роналдо вече е възстановен и водеше атаката на тима заедно с Карим Бензема и Гарет Бейл. Лош дебют за Белия балет записа новото попълнение Хавиер Ернандес.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия играч на Реал (Мадрид) Фернандо, който почина наскоро. "Дюшекчииите" поведоха още в 10-ата минута, след като Тиаго беше изпуснат в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер и прониза безпомощния Икер Касияс - 0:1. Домакините бързо излязоха от стъписването и в 26-ата минута изравниха. Бразилецът Гилерме Сикейра повали Кристиано Роналдо в пеналта и съдията посочи "бялата точка" - дузпа! Португалецът реализира хладнокръвно дузпата за 1:1. Четвърт час преди края турският национал Арда Туран донесе с хубаво изпълнение трите точки на Атлетико и смълча трибуните на "Сантяго Бернабеу". Хуанфран центрира отдясно, Раул Гарсия хитро пропусна топката и резервата с едно докосване прати топката в долния десен ъгъл на Касияс за 1:2.

"Белите" твърдо са закотвени в средата на таблицата и вече са на 6 точки зад Барселона. Атлетико също гони каталунците и взе втора победа над Реал след триумфа за Суперкупата.
Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) 1:2
0:1 Тиаго (10), 1:1 Кристиано Роналдо (26-дузпа), 1:2 Арда Туран (76)

РЕАЛ: Икер Касияс, Алваро Арбелоа (77 - Рафаел Варан), Пепе, Серхио Рамос, Фабио Коентрао, Лука Модрич, Тони Кроос, Гарет Бейл (72 - Иско), Хамес Родригес, Кристиано Роналдо и Карим Бензема (63 - Хавиер Ернандес)

АТЛЕТИКО
: Моя, Сикейра, Годин, Миранда, Хуанфран, Тиаго, Габи (61 - Арда Туран), Коке, Раул Гарсия, Манджукич (78 - Марио Суарес) и Хименес (64 - Антоан Гризман).

Мадрид, стадион "Сантяго Бернабеу" - 85253
Съдия: Антонио Матео
Жълти картони: Арбелоа, Родригес, Ернандес (Реал);  Сикейра, Годин, Габи, Манджукич, Суарес (Атлетико)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
12.09.14
22:00 ч.
Алмерия - Кордоба 1:1
1:0 Едгар Мендес (12), 1:1 Федерико Картабия (19)
Селта (Виго) - Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 101 мача, 31 победи за Селта (Виго), 29 равенства, 41 победи за Реал Сосиедад
Ейбар - Депортиво Ла Коруня
Баланс: 2 мача, 1 победа за Ейбар, 1 равенство,  0 победи за Депортиво Ла Коруня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.