Алмерия не успя да победи като домакин новака Кордоба и двата тима поделиха по точка след 1:1 в първия мач от 3-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Всичко по-интересно на „Медитеранеос” след случи до 20-ата минута. Първо домакините зарадваха феновете си, след като в 12-ата минута Шимо изведе Едгар Мендес, който се разписа за 1:0. Андалусци обаче се радваха на преднината си кратко, тъй като седем минути по-късно Федерико Картабия изравни за 1:1 след асистенция на Фидел.

До края на първата част и след почивката и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но така и не съумяха да реализират второ попадение, което да им донесе трите точки.

След равенството и двата тима остават без успех от началото на сезона, като имат в актива си по 2 точки, които ги подреждат съответно на 15-о и 16-о място във временното класиране.
ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
12.09.14
22:00 ч.
Алмерия - Кордоба 1:1
1:0 Едгар Мендес (12), 1:1 Федерико Картабия (19)
13.09.14
17:00 ч.
Барселона - Атлетик (Билбао) (F+)
Баланс: 196 мача, 96 победи за Барселона, 31 равенства, 69 победи за Атлетик (Билбао)
Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 202 мача, 106 победи за Реал (Мадрид), 47 равенства, 49 победи за Атлетико (Мадрид)
13.09.14
23:00 ч.
Селта (Виго) - Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 101 мача, 31 победи за Селта (Виго), 29 равенства, 41 победи за Реал Сосиедад
Ейбар - Депортиво Ла Коруня
Баланс: 2 мача, 1 победа за Ейбар, 1 равенство,  0 победи за Депортиво Ла Коруня

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.