Евертън не успя да победи на свой терен Арсенал, след като изпусна два гола аванс и в крайна сметка се стигна до равенство 2:2 в късния съботен мач от 2-ия кръг на английската Висша лига. Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото „карамелите” взеха комфортен аванс, но след почивката го изпуснаха и в крайна сметка съперниците поделиха по една точка.

През първото полувреме домакините от Ливърпул успяха да поведат в 19-ата минута, когато Гарет Бари изведе прекрасно Шеймъс Коулмън, който се разписа за 1:0. „Топчиите” се опитаха да върнат попадението още до почивката, но бяха неприятно изненадани в 45-ата минута, когато Ромелу Лукаку открадна топката в средата на терена, преодоля бранител и изведе намиращия се в положение на засада Стивън Нейсмит, реализирал за 2:0. Страничният съдия обаче не вдигна флага и попадението бе зачетено за напълно редовно.

След почивката „артилеристите” разиграваха повече топката, но без да създават кой знае какви опасности пред вратата на Тим Хауърд а домакините очакваха своя шанс на контраатаки. Влизането в игра на Санти Касорла даде резултат, след като в 83-ата минута той асистира на Аарън Рамзи, а уелсецът се разписа за 2:1. Последва финален натиск на гостите и в последната 90-а минута той се увенча с нов гол, дело на Оливие Жиру за крайното 2:2. Асистенцията за това попадение бе на Начо Монреал.

Евертън има 2 точки след две равенства на старта на новия сезон, докато Арсенал е с 4 пункта и заема третата позиция във временното класиране.

Челси - Лестър 2:0
1:0 Диего Коста (63), 2:0 Еден Азар (77)
23.08.2014
17:00 часа
Кристъл Палас - Уест Хям 1:3
0:1 Мауро Сарате (34), 0:2 Стюарт Даунинг (37), 1:2 Маруан Шамак (48), 1:3 Карлтън Коул (62)
Евертън - Арсенал 2:2
1:0 Шеймъс Коулмън (19), 2:0 Стивън Нейсмит (45), 2:1 Аарън Рамзи (83), 2:2 Оливие Жиру (90)
18:00 часа
Съндърланд - Манчестър Юнайтед (Нова Спорт)
Баланс: 137 мача, 40 победи за Съндърланд, 35 равенства, 62 победи за Манчестър Юнайтед