Топфаритът на букмейкърите за титлата в Англия този сезон Челси срази у дома новака Лестър с 2:0 в среща от 2-ия кръг на Висшата лига и отново излезе на върха във временното класиране.

Тибо Куртоа отново бе предпочетен от Жозе Моуриньо на вратата пред чешката легенда Петър Чех, който остана на пейката, а „сините” от Лондон взеха инициативата още след първия съдийски сигнал. Въпреки това те не успяха да надлъжат „лисиците” до края на първата част, а нулевото равенство остана непроменено чак до 63-ата минута, когато бразилският нападател с испански паспорт Диего Коста се разписа за 1:0.

В 77-ата минута Сеск Фабрегас, който се вписа прекрасно в състава на Челси след идването си от Барселона, това лято, даде чудесен извеждащ пас към Еден Азар и белгийският национал вкара за 2:0, убивайки интригата в срещата. До края на мача гостите от Лестър така и не съумяха да стигнат поне до почетно попадение и очаквано си тръгнаха от Лондон без точки.

След успеха си Челси е лидер във временното класиране с 6 точки, а Лестър остава с 1 точка.

Челси - Лестър 2:0
1:0 Диего Коста (63), 2:0 Еден Азар (77)
23.08.2014
17:00 часа
Кристъл Палас - Уест Хям 1:3
0:1 Мауро Сарате (34), 0:2 Стюарт Даунинг (37), 1:2 Маруан Шамак (48), 1:3 Карлтън Коул (62)
18:00 часа
Съндърланд - Манчестър Юнайтед (Нова Спорт)
Баланс: 137 мача, 40 победи за Съндърланд, 35 равенства, 62 победи за Манчестър Юнайтед