Монако не успя да победи на свой терен борещия се за оцеляване Гинган, с който завършиха 1:1 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1. Димитър Бербатов започна като титуляр за домакините и вкара първия гол в мача с глава в 77-ата минута, а шест минути по-късно бе заменен. Това бе девети гол за българина с екипа на "монегаските" и шести за първенство. Фатих Атък обаче изравни в 85-ата минута, а равенството от този мач донесе шампионската титла на ПСЖ, който играе тази вечер с Рен. Мачът обаче вече е без абсолютно никакво значение за шампионския трофей, който е четвърти в историята на парижани след 1986, 1994 и 2013 година.

През първото полувреме нямаше кой знае колко положения за гол пред двете врати. „Монегаските” имаха инициативата, но Бербатов и компания трудно създаваха опасности пред вратата на Гинган. В 16-ата минута Хамес Родригес посегна да удари съперник без топка, но съдията не го забеляза.

Гостите създадоха две добри положения, но вратарят на Монако Субашич се намеси с вещина. Две минути преди края на първата част Бербатов отправи удар с глава от изгодно положение, но топката премина над вратата.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, но отново не създаваха положения пред противниковата врата и към средата на втората част се появиха и освирквания на „Луи II”.

В 77-ата минута Димитър Бербатов отново зарадва феновете на Монако, след като се разписа с глава за 1:0. Шест минути по-късно българинът бе заменен от аржентинеца Лукас Окампос, за да обере овациите на публиката. Малко след излизането на Бербатов в 85-ата минута гостите успяха да изравнят, след като Фатих Атък бе точен за 1:1 а този резултат остана непроменен до последния съдийски сигнал. В 88-ата минута влезлият като резерва Мустафа Диало получи директен червен картон и гостите завършиха мача в намален състав.

Равенството направи ПСЖ и на теория шампион на Франция, след като парижани са с мач по-малко и имат аванс от 7 точки на върха, а до края на сезона остават два кръга. ПСЖ приема Рен на „Парк де Пренс” тази вечер от 22:00 часа.

Гинган остана на 16-о място с 39 точки и само на 2 пункта от опасната зона.

Монако - Гинган 1:1
1:0 Димитър Бербатов (77), 1:1 Фатих Атък (85)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 36 КРЪГ
02.05.2014
21:30 часа
Бастия - Лил 1:1
0:1 Саломон Калу (32), 1:1 Вахби Хазри (85)
04.05.2014
15:00 часа
Сент Етиен - Монпелие 2:0
1:0 Ромен Хамума (47), 2:0 Мевлют Ерденч (57)
Сошо - Ница 2:0
1:0 Неманя Пейчинович (45-авт.), 2:0 Джордан Аю (56)
04.05.2014
18:00 часа
Тулуза - Нант 1:1
0:1 Освалдо Вискарондо (9), 1:1 Уисам Бен Йедер (67)
Марсилия - Лион 4:2
1:0 Сюлейман Диавара (14), 2:0 Флориан Тувен (26), 2:1 Арнолд Мвуемба (40), 2:2 Бафетимби Гомис (82)