Лил изпусна победата над Бастия като гост в първи мач от 36-ия кръг на френската Лига 1. Срещата в Корсика завърши 1:1. По този начин “кучетата” пропуснаха възможността да дръпнат с 10 точки пред четвъртия във временното класиране Сент Етиен.

В герой за Лил отново можеше да се превърне Саломон Калу. Нападателят вкара първото  попадение в 32-ата минута. Домакините, които са на безопасно място в средата на таблицата, не се предадоха и успяха да изравнят. Тунизиецът Вахби Хазри простреля стража на съперника Винсън Ениеама в 85-ата минута след отличен пас на Распертино за крайното 1:1. Тимът на треньора Рене Жирар събра 68 точки и остава твърдо на трето място във временното класиране. Сент Етиен е с минимални шансове да изпревари Лил, който е и на 7 точки зад втория Монако. Бордо е седми с 48 точки.