Атлетик (Билбао) победи у дома Севиля с 3:1 в среща от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион и направи важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Баските взеха инициативата още от самото начало и в 5-ата минута поведоха с попадение на Маркел Сусаета за 1:0. До края на полувремето амндалусци не успяха да намерят адекватен отговор и резултатът остана непроменен.

След почивката в 53-ата минута Ираола асистира на Икер Муниаин, който удвои преднината на домакините, а 20 минути по-късно подаде и на Андер Ерера, направил резултата класически – 3:0. Шест минути след това гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Кевин Гамейро, който се възползва от пад на Самперио и оформи крайното 3:1.

С успеха си Атлетик събра 65 точки и се утвърди на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Севиля е на пета позиция с 59 пункта.

Гранада - Райо Валекано 0:3
0:1 Саул (54), Хоакин Ларивей (59), 0:3 Себастиан Фернандес (86)
Реал (Мадрид) - Осасуна 4:0
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Кристиано Роналдо (52), 3:0 Серхио Рамос (60), 4:0 Даниел Карвахал (83)
Еспаньол - Алмерия 1:2
1:0 Кристиан Стуани (42), 1:1 Франсиско Велес (62), 1:2 Сусо (72)
Атлетик (Билбао) - Севиля 3:1
1:0 Маркел Сусаета (5), 2:0 Икер Муниаин (53), 3:0 Андер Ерера (73), 3:1 Кевин Гамейро (79)