Алмерия победи изненадващо Еспаньол с 2:1 като гост в мач от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. С успеха тимът на треньора Франсиско събра 33 точки и запази шансове за спасение от изпадане. Алмерия изпревари Хетафе, който е в опасната зона с 32 точки. Първият “над чертата”-Валядолид, е с 35 т.

Гостите бяха улеснени допълнително и от това, че играха повече от полувреме с човек повече. Домакините поведоха с гол на Кристиан Стуани в 42-ата минута, но голмайсторът получи втори жълт картон секунди след почивката. Дебютантът Франсиско Велес (68) изравни, а резервата Сусо (72) направи обрата пълен. В добавеното време Еспаньол остана с 9 души на терена, след като беше изгонен и Хави Лопес.

Гранада - Райо Валекано 0:3
0:1 Саул (54), Хоакин Ларивей (59), 0:3 Себастиан Фернандес (86)
Реал (Мадрид) - Осасуна 4:0
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Кристиано Роналдо (52), 3:0 Серхио Рамос (60), 4:0 Даниел Карвахал (83)
Еспаньол - Алмерия 1:2
1:0 Кристиан Стуани (42), 1:1 Франсиско Велес (62), 1:2 Сусо (72)
27.04.2014
18:00 часа
Валенсия - Атлетико (Мадрид) (TV+)
Баланс: 179 мача, 65 победи за Валенсия, 44 равенства, 70 победи за Атлетико (Мадрид)
27.04.2014
20:00 часа
Атлетик (Билбао) - Севиля (TV+)
Баланс: 153 мача, 61 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 61 победи за Севиля