Хановер направи важна крачка към запазване на мястото си в Бундеслигата, след като 31 кръг се наложи с 3:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). Това беше една третата за тима от Долна Саксония като гост през този сезон.

Леон Андреасен даде аванс на гостите още във втората минута, когато Леон Андреасен се разписа с глава след центриране на Кристиан Пандер. Мартин Ланиг изравни в 13-ата минута, когато във вратарското поле засече центриране на Транкило Барета от фаул.

Само седем минути по-късно Хановер отново излезе начело в резултата. Ларс Щиндъл също се разписа с глава след центриране на Пандер. В 29-ата минута на границата на наказателното поле Андреасен копна топката между двама защитници и намери Дидие Я Конан, който вкара топката във вратата между краката на Кевин Трап.

Три минути след това в игра за Айнтрахт (Франкфурт) се появи Александър Майер. Точно той вкара втория гол за “орлите” в мача. В 68-ата минута Майер засече с глава центриране на Щефан Айгнер.

С този успех Хановер събра 35 точки и се отдалечи на 9 от зоната на изпадащите. Освен това тимът от Долна Саксония се изравни по точки с Айнтрахт (Франкфурт), който е 11-и само заради по-добра голова разлика.

Айнтрахт (Франкфурт) – Хановер 2:3
0:1 Леон Андреасен (2), 1:1 Мартин Ланиг (13), 1:2 Ларс Щиндъл (20), 1:3 Дидие Я Конан (29), 2:3 Александър Майер (68)

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
17.04.14
21:30 ч.
19.04.14
15:30 ч.
Борусия (Дортмуд) – Майнц (Евроспорт 2 България)
Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Фрайбург, 10 равенства, 7 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
Айнтрахт (Брауншвайг) – Байерн
Баланс: 37 мача, 5 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 11 равенства, 21 победи за Байерн
19.04.14
19:30 ч.
Хамбургер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 33 мача, 9 победи за Хамбургер, 13 равенства, 11 победи за Волфсбург
20.04.14
16:30 ч.
Нюрнберг – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 49 мача, 12 победи за Нюрнберг, 13 равенства, 24 победи за Байер (Леверкузе)