Интер записа впечатляваща победа с 4:0 като гост на Сампдория в мач от 33 кръг на Серия “А”, но срещата беше предшествана от любопитен момент. Нападателят на “моряците” Макси Лопес отказа да подаде ръка на аржентинския си сънародник Мауро Икарди, който през миналата година отне гаджето му Уанда Нара. Впоследствие Лопес пропусна дузпа при резултат 0:1, а домакините играха 70 минути с човек по-малко заради червения картон на Едер още в 20-ата минута.

Жестът на Макси Лопес и освиркванията на феновете не впечатлиха особено Икарди, който вкара два гола на бившия си тим. Той откри резултата за Интер в 13-ата минута, а след това се разписа и в 63-ата. След първото си попадение нападателят на гостите раздразни привържениците на Сампдория, като си бръкна в ухото, а Жуниор да Коста му скочи на терена. Валтер Самуел беше точен в 60-ата, а Родриго Паласио вкара четвъртия гол за “нерадзурите” в 79-ата.

Киево спечели важна победа в борбата си за оцеляване в Серия “А”, след като се наложи с 4:2 като гост на намиращия се в зоната на изпадащите Ливорно. Алберто Палоски вкара хеттрик за “летящите магарета”, а едно попадение добави Сирил Теро. Точни за домакините бяха Лука Силигарди и Паулиньо.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
19:00 часа
12.04.2014
Сасуоло - Каляри 1:1
1:0 Симоне Заза (36), 1:1 Агим Ибраими (47-дузпа)
 21:45 часа
12.04.2014
Рома - Аталанта 3:1
1:0 Родриго Тадей (13), 2:0 Адем Ляич (44), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Джулио Милиячо (78)
13:30 часа
13.04.2014
Болоня - Парма 1:1
1:0 Николо Черубин (44), 1:1 Рафаеле Паладино (79)
16:00 часа
13.04.2014
Наполи - Лацио 4:2
0:1 Сенад Лулич (21), 1:1 Дрис Мертенс (41), 2:1 Гонсало Игуаин (50-дузпа), 3:1 Гонсало Игуаин (67), 3:2 Оджени Онази (82), 4:2 Гонсало Игуаин (90+4)
16:00 часа
13.04.2014
Сампдория - Интер 0:4
0:1 Мауро Икарди (13), 0:2 Валтер Самуел (60), 0:3 Мауро Икарди (63), 0:4 Родриго Паласио (79)
16:00 часа
13.04.2014
Торино - Дженоа 2:1
0:1 Алберто Джилардино (85), 1:1 Чиро Имобиле (90+2), 2:1 Алесио Черчи (90+3)
16:00 часа
13.04.2014
Верона - Фиорентина 3:5
1:0 Якопо Сала (14), 1:1 Хуан Куардадо (31), 1:2 Алберто Акуилани (44), 1:3 Борха Валеро (63), 2:3 Лука Тони (73-дузпа), 2:4 Алесандро Матри (83-дузпа), 2:5 Алберто Акуилани (86), 3:5 Хуан Итурбе (90+1)
16:00 часа
13.04.2014
Ливорно - Киево 2:4
1:0 Лука Силигарди (6), 1:1 Алберто Палоски (9), 1:2 Сирил Теро (23), 2:2 Паулиньо (34-дузпа), 2:3 Алберто Палоски (45+2), 2:4 Алберто Палоски (56-дузпа)
21:45 часа