Рома победи у дома Аталанта с 3:1 в среща от 33-ия кръг на италианската Серия „А” и съкрати разликата с лидера Ювентус до 5 точки във временното класиране, но „бианконерите” са с мач по-малко.

„Римските вълци” започнаха вихрено на „Олимпико” и поведоха още в 13-ата минута, когато Додо асистира на Родриго Тадей за 1:0. Домакините продължиха да доминират и в 44-ата минута Де Роси изведе Адем Ляич, който бе точен за 2:0.

След почивката в 63-ата минута Адем Ляич на свой ред даде голов пас към Жервиньо, направил преднината на Рома класическа – 3:0. Този резултат обаче не се запази до края на мача, след като в 78-ата минута Беналун подаде към Джулио Милиячо, който оформи крайното 3:1.

С успеха си Рома събра 79 точки и се доближи на 5 пункта от лидера Ювентус, който има мач по-малко и в понеделник ще гостува на Удинезе. Аталанта е на осма позиция с 48 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
19:00 часа
12.04.2014
Сасуоло - Каляри 1:1
1:0 Симоне Заза (36), 1:1 Агим Ибраими (47-дузпа)
 21:45 часа
12.04.2014
Рома - Аталанта 3:1
1:0 Родриго Тадей (13), 2:0 Адем Ляич (44), 3:0 Жервиньо (63), 3:1 Джулио Милиячо (78)
13:30 часа