Атлетико (Мадрид) превзе и Билбао. "Дюшекчиите" победиха Атлетик с 2:1 в здраво дерби от 31-ия кръг в испанската Примера дивисион.

Препълненият “Сан Мамес” видя здрава футболна битка, в която по-класният тим грабна заслужено трите точки. Столичани имат 76 точки, с една по-малко е Барселона, и продължават да се борят за първата си титла от 1996 година.
Тимът на Диего Симеоне би баските за четвърти път през сезона, след като освен в първенството го победи на два пъти и за Кралската купа.

Домакините започнаха по-агресивно и поведоха още в 7-ата минута. Дълга топка пратена към вратата на Куртоа не бе изчистена от Диего Годин. Икер Муниаин се оказа най-находчив, като изпревари Хуанфран, а след това преодоля и вратаря на гостите – 1:0.
Буквално в следващата си атака Атлетико можеше да изравни, но Диего Коста пропусна, след като бе изведен от Коке сам срещу вратаря.

Бразилецът с испански паспорт обаче се реваншира за пропуска си и в 22-ата минута попадна в прегръдките на съотборниците си. Соса пресече подаване на Итураспе, след това топката стигна до нападателя, който финтира Сан Хосе и се разписа за 1:1. Това беше гол №25 за Коста от началото на сезона.

В 34-ата минута Сусаета можеше отново да изведе домакините напред, но с глава пропусна да накаже лошо излизане на вратаря Куртоа. Така се стигна до 55-ата минута, когато Коке получи фронтално срещу вратата и даде на Филипе Луис. Защитникът центрира в пеналта и оставеният непокрит Коке засече с глава в мрежата за 1:2.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Лапорт спъна Диего Коста и бе изгонен.