Монтана и Добруджа завършиха наравно 2:2 в интригуващ мач от 17-ия кръг в "Б" група. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в Мездра поради ремонта на "Огоста". Гостите от Добрич на два пъти повеждаха в резултата, но избраниците на Николай Митов се добраха до точката след гол в края.

Тимът от Добрич поведе в 35-ата минута, когато Ивайло Димитров-Косъма наказа Монтана с глава - 0:1. Малко преди попадението треньорът на Добруджа Светослав Тодоров трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Николай Христозов изкълчи глезен. На мястото на опитния играч се появи Кристиян Димитров, който асистира на Косъма за гола.

В 63-ата минута Монтана изравни чрез юношата на "Левски" Александър Киров. След изпълнение на корнер опитният Венцислав Иванов свали топката към нападателя и той я изпрати във вратата на Александър Конов за 1:1.

В 73-ата Добруджа отново излезе напред в резултата. Точен беше Кристиян Димитров - 1:2. Гостите от Добрич предвкусваха победата, която щеше да е четвърта поредна в "Б" група, но бяха наказани в края. В 88-ата минута Монтана изравни след центриране на Ерик Почански, което засече Ивелино Иванов - 2:2.

След равенството Добруджа остава трети с 30 точки, на 3 зад втория Хасково, докато Монтана е пети с 27, колкото има и Банско. Лидерът Марек (Дупница) е с актив от 39 точки.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 2:2
0:1 Ивайло Димитров (35), 1:1 Александър Киров (63), 1:2 Кристиян Малинов (73), 2:2 Ивелино Иванов (88)

Монтана: 1. Христо Иванов, 11. Цветелин Тонев, 19. Диян Молдованов, 3. Тодор Гочев, 13. Николай Николов, 14. Красимир Илиев, 23. Богомил Дяков, 17. Багой Наков, 8. Ерик Почански, 10. Венцеслав Иванов (к), 24. Александър Киров
Треньор: Николай Митов

Добруджа: 25. Александър Конов, 5. Иван Иванов, 6. Николай Христозов, 4. Детелин Димитров, 21. Емил Колев, 14.Симеон Симеонов (к), 18. Кристиян Малинов, 31. Красимир Станоев, 10. Спас Георгиев, 19. Иван Цачев, 7. Ивайло Димитров
Треньор: Светослав Тодоров