Хасково срази лидера Марек с 2:1 и вече е само на 6 точки от върха в „Б“ група. За дупничани това е втора поредна загуба, след като преди седмица водачът падна изненадващо у дома от последния "Раковски" (1:2).

Точни за сладкия успех на Хасково днес бяха Иван Скерлев и Владислав Узунов, като по този начин селекцията на Димчо Ненов зарадва над хилядата си привърженици, които подкрепяха любимците си в днешния тежък мач.

На мача в Хасково гостите от Дупница успяха да поведат. В 28-ата минута Николай Хаджиниколов изпълни пряк свободен удар и оплете топката в мрежата на Емил Данчев. Хасково бързо изравни. Емил Ангелов, който игра с капитанската лента, бе съборен край тъча, а след изпълнението на фаула oт Васил Велев над всички се извиси Иван Скерлев и вкара с глава за 1:1 в 32-ата минута. Пълният обрат в полза на Хасково дойде в 51-ата минута, когато Владислав Узунов се разписа с топовен изстрел от 30 метра. До края не падна нов гол и Хасково ликува, като вече има 33 точки, докато дупничани остават с 39. Третият Добруджа е с 29, а в понеделник гостува на Монтана в срещатас си от 17-ия кръг.