Локомотив (Мездра) победи Локомотив (Горна Оряховица) като гост с 3:0 в дербито на върха в Северозападната "В" група. Двубоят бе много важен и за двата тима, а след него класирането придоби изненадващ вид. На първо място е "Ботев" Луковит с 43 точки, който победи Гигант Белене с 2:0, втори е Локомотив Мездра с 42, Локомотив Горна Оряховица вече е трети с 40 точки, колкото има и четвъртият Етър.

Над 3000 души бяха на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица, но останаха разочаровани. Николай Цветков-Демона отново се превърна в герой за тима от Мездра, вкарвайки два гола. В 38-ата минута юношата на Литекс откри резултата след подаване на Александър Миков. В следващата атака домакините изчистиха топката от голлинията. Малко след почивката Цветков отново вкара гол, с който уби интригата в двубоя. Ивайло Цветанов оформи класическото 3:0 с попадение в 73-ата минута. БФС прати един от най-добрите съдии на двубоя - Станислав Тодоров.