Етър разби с категоричното 5:0 като гост Павликени и изпревари в класирането врага си Локомотив (Горна Оряховица). Двубоят от 18-ия кръг на Северозападната "В" група се игра в Лесичери, където Павликени домакинства поради ремонт на стадиона си. Неравният терен и много силният вятър затрудниха и двата отбора,  но етърци се приспособиха по-добре и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Срещата тръгна с бърз гол за избраниците на Сашо Ангелов. В 5-ата минута след центриране отляво Димитър Байдаков с гръб кам вратата с параболичен удар красиво прехвърли Русев – 0:1, пишат колегите от sport-vt.com. Още преди това удар на Трифонов от фаул бе боксиран от вратаря в корнер. Атаките продължиха и донесоха нови положения. Отново Трифонов от фаул стреля малко над напречната греда, а в 24-ата минута след центриране от корнер Мариян Блажев с глава стреля в десния стълб. Домакините също търсеха атаки, но завършващи предимно с центрирания. В 28-ата минута Емрах Шабан от добра позиция би в ръцете на Венци Димитров. Игралият силно Димитър Байдаков в 41-ата минута стреля опасно до гредата.

Втората част донесе пълен превес на Етър и нови четири гола. Преднината бе удвоена в 52-ата минута, когато Пенев спечели фаул отдясно до пеналта. Последва центриране и Илко Трифонов се разписа с глава за 0:2. Играчите на Павликени все още търсеха гол и в 56-ата минута току-що влезлият Милен Михайлов с диагонален удар нацели левия стълб. Постепенно обаче силите им отпаднаха, докато „виолетовите” съвсем се разиграха. За разлика от предишните два мача, „болярите” бяха много напористи, раздаваха се и изработиха в атака ред красиви положения.

В 65-ата минута Байдаков за пореден път отне топката от противник, но би леко във вратаря Русев. Малко след това последва много красива атака, започнала с пас на Байдаков към Пенев, той центрира пред вратата, където Трифонов на скорост се размина с топката. Третият гол падна в 72-ата, когато Блажев центрира отляво и Байдаков технично с глава вкара - 0:3.

Сашо Ангелов даде почивка на Росен Ванков и пусна в игра Георги Колев, а след това Николай Иванов замени Пенев. Девятката имаше две отлични възможности до края. В 79-ата минута Иванов излезе сам срещу вратаря Русев, но пропусна. Той обаче се реваншира две минути след това, когато отново излезе сам и с хубав прехвърлящ удар направи резултата 0:4.

В самия край на мача Николай Николаев с удар от над 35 метра и отново с помощта на вятъра прехвърли вратаря Румен Русев за категоричното 0:5.

Така Етър не само повтори резултата си срещу Павликени от есента, но и записа най-внушителната си победа на чужд терен в първенството. След изразителния успех "виолетовите" имат 40 точки и изместиха от 3-ото място Локомотив (Горна Оряховица), който също е с толкова. Лидер е "Ботев" (Луковит) с 43, вторият Локомотив (Мездра) има 42.

Павликени: Рум. Русев, Кр. Николаев (46 Ст. Стефанов), Б. Гецов, Св. Йорданов, Шипкалиев, Е. Шабан, М. Кръстев (73 Б. Стоянов), Златков (55 Михайлов), Св. Стоянов, Ст. Гинчев, Д. Кушев

Етър: В. Димитров, Ангелов, Бисеров, Ванков (74 Колев), Блажев, Трифонов, Пенев (78 Н. Иванов), Николаев, Байдаков, Чирпанов, Тодоров (85 Борисов)