Локомотив (Пловдив) и Черноморец завършиха наравно 1:1 в последния мач от 25-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на Градския стадион в Любимец, тъй като "черно-белите" бяха лишени от домакинство след ексцесиите от мача им с Литекс през есента.

Лъчезар Балтанов откри в 14-ата минута след асистенция на Милен Василев, а изравнителното попадение за "смърфовете" падна чак в 90-ата минута. Тогава новото попълнение Хамед Намуши промуши "акулите", реализирайки с глава след центриране на резервата Дани Кики.

Гостите от Бургас изиграха много силен мач днес и предвкусваха победата. В крайна сметка обаче Димитър Димитров-Херо и момчетата му изпуснаха трите точки и прибавят само една в актива си. След равенството Локо (Пд) свали "Левски" от 4-ото място. "Смърфовете" имат 45 точки, докато "сините" са с 44. Борещият се за оцеляване Черноморец събра 22 точки и заема 11-ото място.

Сериозна роля за подялбата на точки в днешната среща изигра вратарят на "акулите" Младен Живкович, който направи много силен мач, особено през второто полувреме, когато "смърфовете" го застрашаваха. В 88-ата минута Аласан Н`Дайе засече с глава центрирана топка на 2-3 метра от Живкович, който обаче беше на мястото си и не позволи кълбото да влети в мрежата му. Само 2 минути след това обаче, при изравнителния гол на Намуши, стражът на Черноморец нямаше вина и беше пронизан отблизо от бившия играч на Рейнджърс.

В последната атака на мача пък Лъчезар Балтанов пропусна отличен шанс да донесе трите точки на Черноморец, но стреля в аут от изгодна позиция.

Дебют с екипа на Локо (Пд) в днешната среща направи най-новото попълнение в селекцията на Сашо Станков - бившият нападател на ЦСКА Спас Делев, който беше цял мач на терена в Любимец.

Maчът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
0:1 Лъчезар Балтанов (14), 1:1 Хамед Намуши (90)

ЛОКО (ПД): 12.Йордан Господинов, 30.Йордан Тодоров, 87.Диего Фераресо, 18.Асен Георгиев, 33.Александър Тунчев, 42.Хамед Намуши, 20.Аймен Белаид, 22.Аласан Н`Дайе, 77.Здравко Лазаров (66-10.Александър Якимов), 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 6.Ангел Йошев, 25.Ангел Грънчов, 10.Александър Якимов, 5.Тихомир Трифонов, 9.Дани Кики, 21.Станко Йовчев
Треньор: Александър Станков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Младен Живкович, 13.Траян Траянов, 21.Александър Дамчевски, 25.Крум Стоянов, 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 7.Милчо Ангелов, 11.Симеон Райков (67-70.Бранимир Костадинов), 45.Славчо Шоколаров, 4.Милен Василев (87-8.Милен Гамаков), 10.Годфред Бекое (46-17.Ванчо Траянов)
Резерви: 32.Стефано Кунчев, 3.Mартин Димов, 8.Милен Гамаков, 14.Жереми Манзоро, 17.Ванчо Траянов, 70.Бранимир Костадинов
Треньор: Димитър Димитров