Локомотив (Пловдив) постигна изстрадана победа с 1:0 при гостуването си на Черноморец в последния мач от 12-ия кръг на "А" група.

Единственото попадение в двубоя реализира Пламен Крачунов с глава още в 3-ата минута, когато засече центриране на Здравко Лазаров. "Акулите" обаче бурно протестираха, изразявайки претенции за засада, каквато не беше маркирана и реферът Станислав Ставров зачете попадението.

Успехът на "смърфовете" в Бургас не дойде никак лесно. До последно гостите трепереха заради крехкия си аванс, а избраниците на Димитър Димитров-Херо направиха редица пропуски пред изигралия перфектен мач вратар Йордан Господинов.

Треньорът на "черно-белите" Александър Станков трябваше да прави три принудителни смени още до 60-ата минута. Малко преди почивката контузии получиха Здравко Лазаров и Аласан Н`Дайе и не успяха да продължат срещата. В 60-ата пък гръцкият защитник Константинос Казнаферис също получи травма и Станков беше максимално затруднен.

В крайна сметка Локо (Пд) удържа минималната си преднина и ликува след последния съдийски сигнал. За "смърфовете" това е седма победа от началото на първенството в "А" група. След нея Станков и момчетата му имат 22 точки и са само на една зад четвъртия ЦСКА, както и поведоха с 3 на шестия "Левски".

Черноморец пък записа седмата си загуба и е на 12-ото място с 11 точки.

"Смърфовете" започнаха вихрено срещата на стадион "Лазур". Избраниците на Сашо Станков успяха да поведат в резултата още с първото положение пред вратата, пазена от Янко Георгиев. В 3-ата минута след центриране от фаул на Здравко Лазаров, Пламен Крачунов засече с глава за 1:0. Останаха съмнения обаче дали 24-годишният защитник не беше в засада и "акулите" бурно протестираха.

При почти идентична ситуация, малко след това, гостите от Пловдив можеха да увеличат преднината си, но този път Крачунов бе изпреварен от бранител на Черноморец.

Гостите, окрилени от ранния гол продължиха с натиска. В 9-та минута Казнаферис също отправи удар, но топката мина на сантиметри от вратата на Черноморец. До почивката на няколко пъти голмайсторът на "смърфовете" Мартин Камбуров излизаше на добри позиции, но така и не успя да преодолее Янко Георгиев.

Домакините също имаха своя шанс, но Лъчезар Балтанов стреля в аут в 33-ата минута.

След почивката играчите на Херо се представиха далеч по-добре и Йордан Господинов имаше доста работа в сравнение с първото полувреме. Появилият се на смяна Милен Гамаков отправи няколко удара, които обаче не промениха резултата.

В 77-ата минута Жереми Манзоро падна в наказателното поле на Локо (Пд), изразявайки претенции за дузпа след съприкосновение с Диего Фераресо. Херо беснееше край тъчлинията, но съдията Ставров не показа бялата точка, а даде жълт картон на играча му за симулация.

В края "акулите" притиснаха още повече "смърфовете". Господинов обаче беше непробиваем и се намеси перфектно при удари на Траян Траянов и Наджиб Амари.

В добавеното време пък Камбуров излезе очи в очи срещу Янко Георгиев, но не успя да го преодолее и така нервната среща приключи с минимална победа 1:0 за гостите от Пловдив.

Maчът по минути - ТУК!

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛОКО (Пд) 0:1

0:1 Пламен Крачунов (3)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Янко Георгиев, 3.Траян Траянов, 13.Наджиб Амари, 14.Жереми Манзоро (79-7.Милчо Ангелов), 20.Яни Пехливанов, 23.Чико Гомес, 26.Николай Павлов, 30.Лъчезар Балтанов (к), 44.Венелин Филипов, 87.Карлос Фонсека, 90.Петър Атанасов (54-8.Милен Гамаков)
Резерви: 88.Свилен Нотев, 7.Милчо Ангелов, 8.Милен Гамаков, 19.Станислав Дрянов, 24.Мартин Кавдански, 26.Крум Стоянов, 91.Осама Марабет
Треньор: Димитър Димитров

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 6.Пламен Крачунов, 23.Александър Тунчев, 5.Константинос Казнаферис (62-75.Аймен Белаид), 9.Дани Кики, 22.Аласан Н`Дайе (40-3.Валери Георгиев), 77.Здравко Лазаров (к) (44-89.Станислав Маламов), 87.Диего Фарересо, 11.Мартин Камбуров, 81.Крис Гади
Резерви: 1.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 18.Асен Георгиев, 21.Станко Йовчев, 75.Аймен Белаид, 88.Георги Стефанов, 89.Станислав Маламов
Tреньор: Александър Станков