Локомотив (Горна Оряховица) размаза с 6:0 "Ботев" (Козлодуй) в мач от първия пролетен кръг на Северозападната "В" група. Така "железничарите" събраха 39 точки, а Етър е с 36. Още следващия кръг е дербито на стадион "Ивайло", в което "виолетовите" и Локо (ГО) ще спорят за първото място.

"Железничарите" имаха тотално надмощие в домакинството на "Ботев" (Козлодуй) и въпросът беше колко гола ще паднат в мрежата на съперника. За хъса на домакините се бе погрижил и местен бизнесмен, който преди срещата обеща по 100 лева премия за всяко попадение.

Още в 4-ата минута Любо Генчев откри резултата след пас на Йордан Петров. Последваха пропуски до 25-ата минута, в която Явор Генчев центрира от свободен удар и Тихомир Кънев заби топката с глава за 2:0. Шест минути по-късно отново Кънев със задна ножица направи 3:0, а вратарят на гостите спаси изстрели на Балъков и Любо Генчев. В 60-ата минута Антоний Балъков надбяга пазача си и се разписа за 4:0. 180 секунди по-късно руснакът Виталий Савченко влезе в игра и с първото си докосване до топката покачи на 5:0 след точен пас на племенника на Красимир Балъков. Крайното 6:0 оформи Любо Генчев в 67-ата минута, а до края гостите съвсем се прибраха отзад и локомотивци имаха още възможности, които обаче пропуснаха.

Слуховете за предстояща треньорска рокада в Локо (ГО) се потвърдиха, след като Димитър Печикамъков изобщо не се появи за срещата, а отборът бе воден от помощника му Аврам Аврамов. Очаква се до дни ръководството начело с Бончо Генчев да вземе решение за треньорския пост.