Етър стартира с победа полусезона в Северозападната "В" група, надигравайки с 1:0 в Левски местния едноименен тим. Предварително се знаеше, че домакините у дома се борят здраво и разчитат на предимствата, които им дава неравният терен. Сашо Ангелов пък бе оставил извън игра поради натрупани картони Мариян Иванов и Венци Димитров, а Благовест Ангелов бе наказан. Така стратегическа победа за "виолетовите" бе най-важното за този мач в навечерието на дългоочакваното дерби с Локомотив (Горна Оряховица). И трите точки в актива на Етър станаха факт. факт.

Великотърновският тим игра пред голяма агитка от свои фенове, която огласяваше с песни стадиона в Левски. Издигнат беше плакат „Да живее България!“, а след мача запалянковците поздравиха играчите за стратегическия успех, пише sport-vt.com.

Още в 3-ата минута Димитър Байдаков отправи параболична топка над излезлия вратар, но тя падна до десния стълб. Етър атакуваше по-често, но положенията до почивката не бяха много. Най-чистото бе в 26-ата минута, когато Пламен Пенев бе изведен отдясно сам срещу вратаря Ганчев, напредна, но скъси съвсем ъгъла и стреля в тялото му. Малко след това Сашо Ангелов го смени, като пусна Ивайло Тодоров. В 36-ата минута след центриране на Мартин Николов отляво вратарят улови топката пред главата на Байдаков. Четири минути по-късно етърци ликуваха – Борис Бисеров центрира към вратата, Ивайло Тодоров плъзна с глава топката към връхлитащия Байдаков, който технично с едно докосване покрай плонжа на вратаря вкара за 0:1. Още в следващата атака Ивайло Тодоров от хубава позиция би встрани и така завърши полувремето.

Веднага след почивката след центриране отдясно Байдаков с втори гол можеше да реши мача, но с глава пропусна да удвои от чиста позиция. Домакините тръгнаха в атака, като в 49-ата минута Иванов падна в наказателното поле, но реферът му свири фаул за симулация. Етърци не можаха да развият играта си и им липсваше креативност в атака, а в създадените няколко положения нападателите така и не можаха да успокоят мача с втори гол. Междувременно Росен Ванков получи контузия и бе сменен от Мариян Блажев. В 61-ата минута Николай Николаев бе изведен отдясно съвсем сам срещу вратаря, напредна, но стреля в тялото му и пропусна да удвои. Мачът стана двуостър и младият Ивайло Петков извади в корнер удар на Георгиев, а веднъж след едно центриране Трифонов изчисти пред голлинията.

Ивайло Тодоров, който се включи добре, също можеше да вкара след извеждане от Цветелин Борисов. Домакините не се предадоха и опитваха атаки, но в 87-ата минута при една контраатака петима етърци останаха срещу двама бранители. Отново Николаев бе изведен сам и от чиста позиция вместо да удвои, прати топката в напречната греда. Последният съдийски сигнал дойде при ценното за Етър 0:1, което изведе "виолетовите" в тройката, на 3 т. след Локомотив (Горна Оряховица), който днес отвя с 6:0 "Ботев" (Козлодуй). На 9 март селекцията на Сашо Ангелов приема "железничарите" на стадион „Ивайло” в спора за първото място.

"ЛЕВСКИ" - ЕТЪР 0:1

0:1 Димитър Байдаков (49)