Лудогорец разби с категоричното 5:0 Пирин (Гоце Делчев) в предпоследния мач от 25-ия кръг на "А" група. В срещата липсваше всякаква интрига. Домакините се забавляваха и с лекота постигнаха 18-ата си победа в шампионата.

Треньорът Стойчо Стоев даде почивка на героите от драмата с Лацио (3:3) и днес гласува доверие на резервите. Все пак на смяна през второто полувреме се появиха Христо Златински и Михаил Александров. Също така Стоев даде шанс за изява на бившия нападател на ЦСКА Мишел Платини, който му се отблагодари с гол. Много силно пък игра Себастиан Ернандес. Колумбийският атакуващ халф вкара 2 гола за изразителния успех, а по един добавиха Златински и Жуниор Кишада. Последните двама наказаха и Лацио в страхотния мач на "Васил Левски" в четвъртък, когато Лудогорец си осигури историческото класиране на 1/8-финалите в Лига Европа. И докато мислят за първия мач с Валенсия на 13 март, разградчани се позабавляваха срещу Пирин (Гоце Делчев), печелейки очаквано трите точки. Така Лудогорец събра 57 в актива и отново оглави класирането в "А" група. Вторият Литекс е с 56, а ЦСКА има 48. Аутсайдерът Пирин (ГД) остава на дъното с 11 точки и вече с 19 загуби от началото на първенството.

Избраниците на Стоев не започнаха много убедително срещу селекцията на Йордан Боздански, като на почивката резултатът беше 0:0. На два пъти гредите спасиха неврокопчани през първата част. В 24-ата минута Даниел Абало нацели напречната греда на вратата, пазена от Абди Абдиков, а в 45-ата Себастиан Ернандес стреля от границата на наказателното поле, но в сглобката, съединяваща левия стълб и напречната греда.

Началото на головата фиеста на шампионите беше в 57-ата минута. Тогава Ернандес се възползва от лошо избита от Абдиков топка и след няколко рикошета я изпрати в мрежата му за 1:0. Шест минути по-късно Христо Златински удвои. Националът, който замени Мичел Бургзорг в началото на второто полувреме, засече в празната врата центриране на Витиня по земя отляво. Героят от двубоя с Лацио Жуниор Кишада също имаше принос за успеха днес. В 75-ата минута бразилецът реализира за 3:0 след асистенция на Даниел Абало. Десет минути преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Мишиел Платини направи 4:0, отбелязвайки с глава след центриране на Шоко. Бившият нападател на ЦСКА бурно изрази радостта си след гола, хвана сънародника си и започва да го размята все едно държи бебе в ръцете си. Както е известно, Платини рядко получава шанс за изява с екипа на разградчани и беше нормално да се радва като малко дете при отбелязването на попадението, което е негово трето от началото на сезона в "А" група. За последно Платини бе поразил противникова врата на 22 септември при победата с 4:0 над Нефтохимик.

В последната минута на двубоя с Пирин (Гоце Делчев) Платини проби отдясно и от малък ъгъл стреля, Абдиков изби в краката на Ернандес, който отблизо реализира второто си попадение в срещата за крайното 5:0.

Победата на Лудогорец можеше да бъде далеч по-изразителна, но пропуските на шампионите и непрекъснатият дъжд по време на двубоя спасиха гостите, които си тръгват само с 5 гола в мрежата.

Следващата седмица за разградчани предстои далеч по-важен мач - гостуването на Литекс в сблъсъка за първото място. Двубоят е по програма на 9 март (неделя) от 19:30 часа. На 13-и пък Лудогорец приема Валенсия в първата среща от 1/8-финалите в Лига Европа.

Мачът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 5:0
1:0 Себастиан Ернандес (57), 2:0 Христо Златински (63), 3:0 Жуниор Кишада (73), 4:0 Мишел Платини (80), 5:0 Себастиан Ернандес (90)

ЛУДОГОРЕЦ:
91.Иван Чворович, 77.Витиня, 20.Шоко, 55.Георги Терзиев, 4.Теро Мантула, 14.Мичел Бурзорг (46-23.Христо Златински), 18.Светослав Дяков, 10.Себастиан Ернандес, 95.Йерун Луму (56-7.Михаил Александров), 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада (77-99.Мишел Платини)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 15.Александър Александров, 80.Жуниор Кайсара, 23.Христо Златински, 19.Димо Бакалов, 7.Михаил Александров, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 2.Зефир Катунчев, 30.Ели Маркес (70-22.Мариян Ловков), 18.Румен Лапантов, 14.Любомир Витанов, 15.Димитър Крушовски, 10.Мартин Газиев (13-9.Борислав Хазуров), 21.Васил Панайотов (79-16.Oгнян Стефанов), 23.Мурат Ибрахим, 7.Костадин Башов, 77.Марио Близнаков
Резерви: 33.Костадин Янев, 8.Илия Карапетров, 16.Огнян Стефанов, 22.Мариян Ловков, 24.Живко Грозданов, 25.Павел Бакиев, 9.Борислав Хазуров
Tреньор: Йордан Боздански