Шампионът на България и лидер във временното класиране Лудогорец стигна до лесна победа при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) в мач от 12-ия кръг на "А" група. Разградчани стигнаха до успех с 3:0 с головете на Христо Златински, Дани Абало и Марселиньо.

Стойчо Стоев заложи на голяма част от резервните си играчи, като на пейката седнаха Дяков, Марселиньо, Иван Стоянов и Златински, а Мисиджан въобще не беше в групата. Това се отрази първоначално на играта на гостите, които бяха натиснати сериозно от своите съперници. Играчите на Костадин Ангелов имаха не една и две възможности за гол през първите 15 минути, но попадение не падна.

Първата голова ситуация се откри пред Марчев, който обаче бе изпреварен от стража на Лудогорец Иван Чворович.

Отново Марчев бе в центъра на събития в средата на полувремето, когато направи добър пробив по крилото и центрира, а двама негови съотборници се разминаха с топката пред голлинията.

Лудогорец постепенно се съвзе и започна да организира добри атаки към вратата на Абдиков. Последните 15 минути на първата част преминаха изцяло пред вратата на домакините и логично се стигна до две попадения.

В 42-ата минута Фиданин фаулира Бакалов в наказателното поле на Пирин и съдията Станислав Тодоров посочи бялата точка. Христо Златински застана зад топката и с удар по земята изведе своите напред.

Само 2 минути по-късно резултатът бе удвоен. Барт центрира в наказателното поле на Пирин, където Абало засече топката с глава и хвана в крачка зле подготвения Абдиков, топката срещна десния стълб и влезе във вратата на Пирин.

Така разградчани се оттеглиха на почивка със солидна преднина от 2 гола.

През второто полувреме темпото на игра спадна. Домакините не си повярваха, че могат да обърнат развоя на мача, а гостите намалиха оборотите. Това се отрази на качеството на играта и зрители нямаше какво толкова да видят. Те все пак не скучаха - 30 минути преди края на мача Киров и Златински се сдърпаха, публиката започна да обижда халфа на Лудогорец, което пък вбеси Стойчо Стоев и той размени реплики с феновете. Част от тях опитаха да слязат на пистата пир специалиста, но намесата на охранителите предотврати инцидент.

В края на срещата падна и трето попадение, което отново бе за Лудогорец. Марселиньо направи добър пробив, финтира футболист на Пирин и разстреля Абдиков за 0:3.

Загубата бе 10 на Пирин от началото на сезона, а тимът продължава да бъде на дъното в "А" група. Лудогорец пък се е комфортно на първото място с 25 точки, с 3 повече от втория Литекс.

Пирин - Лудогорец 0:3
0:1 Христо Златински (43), 0:2 Дани Абало (45+3), 0:3 Марселиньо (86)

Срещата по минути - ТУК!

Пирин (ГД):
83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 8. Петър Лазаров, 22. Антон Киров, 10.Веселин Марчев, 19. Мартин Газиев (71-20. Драги Коцев), 21. Васил Панайотов, 77. Марио Близнаков (46-9.Борислав Хазуров), 16. Серафим Михайлов
Резерви: 59. Ангел Юсев,9.Борислав Хазуров, 18. Даниел Васев, 20. Драги Коцев, 30. Иван Стоянов, 23.Костадин Башов, 88. Георги Петров
Старши треньор: Костадин Ангелов

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 5.Александър Барт, 80.Жуниор Кайсара, 23.Христо Златински, 14.Мичел Бургзорг, 10.Себастиян Ернандес (65-84.Марселиньо), 19.Димо Бакалов (70-7.Михаил Александров), 17.Даниел Абало (78-73.Иван Стоянов), 9.Роман Безяк
Резерви: 30.Георги Аргилашки, 18.Светослав Дяков, 8.Фабио Ешпиньо, 84.Марселиньо, 73.Иван Стоянов, 7.Михаил Александров, 99.Мишел Платини
Старши треньор: Стойчо Стоев