Верона победи с 3:2 като гост Ливорно в ранния мач от неделната програма на 25-ия кръг на Серия "А". По този начин съотборниците на Николай Михайлов продължиха похода към така жадуваното класиране в евротурнирите. Днешният успех е 12-а победа за Верона от началото на първенството в Италия и след него тимът има 39 точки, с колкото е и петият Интер. "Нерадзурите" обаче днес играят срещата си от кръга срещу Каляри. Ливорно пък е 17-и с 20 точки.

В днешното гостуване Верона набързо натрупа комфортна преднина. Още до почивката съоторниците на Ники Михайлов водеха с класическото 3:0. В 33-ата минута Бошко Янкович откри резултата, а в 43-ата Ромуло се разписа за 0:2. Ветеранът Лука Тони пък бе точен в добавеното време на първата част.

Само за минута през втората част обаче Ливорно вкара два гола и гостите трябваше да треперят за победата си. Точни във вратата на Рафаел бяха Паулиньо в 72-ата и Леандро Греко в 73-ата минути. До края не падна ново попадение и Верона спечели трите точки.

Ливоро – Верона 2:3
0:1 Бошко Янкович (33), 0:2 Ромуло (43), 0:3 Лука Тони (45+1), 1:3 Паулиньо (72), 2:3 Леандро Греко (73)