Болоня загуби у дома от Рома с минималното 0:1 в първа среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Така домакините не успяха да се отдалечат от опасната зона, но пък „римските орли” се доближиха на 6 точки от лидера Ювентус, като и двата тима са с еднакъв брой изиграни срещи, въпреки че "бианконерите" все още не са изиграли срещата си от този кръг.

Рома доминираше през целия мач на „Ренато Дал Ара”, но успя да отбележи само едно попадение. Това се случи в 37-ата минута, когато Миралем Пянич даде голов пас към белгийския национал Раджа Наинголан, който се разписа за 0:1.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до равенството, но така и не успяха да намерят пътя към вратата на Морган де Санктис, който се намеси решително при опасна атака на Болоня в 80-ата минута. При тази ситуация обаче бе отсъдено нарушение срещу вратаря и дори и да бе отбелязан гол, той щеше да бъде отменен.

В последната 90-а минута гостите направиха красива атака, при която Мишел Бастос стреля на сантиметри над вратата. В последните секунди от даденото от съдията продължение на срещата пък Лазарос от домакините бе близо до изравняване, но с глава прати топката на сантиметри покрай вратата.

С успеха си Рома събра 57 точки и остава твърдо на втората позиция с изоставане от 6 пункта зад лидера Ювентус и аванс от 7 точки пред третия Наполи. Болоня е на 16-о място с 21 точки и само на 2 пункта от опасната зона.

Болоня - Рома 0:1

0:1 Раджа Наинголан (37