Локомотив (София) победи с категоричното 5:0 Нефтохимик в мач от 24 кръг на "А" група, който се игра в "Надежда". След успеха Локомотив временно излезе на девето място с 28 точки, изпреварвайки Славия. Нефтохимик е твърдо последен с 12 точки. Това беше дебют за треньора на бургазлии Златко Янков.

Още през първото полувреме "червено-черните" водеха с 3:0, като не оставиха и за миг съмнение, че ще стигнат с лекота до успеха. В 21-ата минута Марко Ранджелович засече с глава центриране на Гаел Нлундулу. В 35-ата минута съдията Таско Тасков даде дузпа за домакините след нарушение на новото попълнение на Нефтохимик Станислав Жеков срещу Петър Димитров. Александър Бранеков реализира дузпата за 2:0. В 37-ата минута Румен Трифонов засече подаване на Димитър Илиев за 3:0 на полувремето.

Още с първите минути на втората част Димитър Илиев покачи на 4:0. Петър Димитров пресече пас на съперника, подаде към нападателя, който надбяга защитата и без проблеми отбеляза четвъртото попадение. Крайното 5:0 оформи Камен Хаджиев. Защитникът скочи най-високо при центриране на Румен Трифонов и с глава заби топката във вратата на Янко Георгиев.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA

"А" ГРУПА - ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ

Мачът по минути
2 - Петър Димитров стреля от пряк свободен удар, но вратарят на гостите Георгиев боксира
6 – Трифонов получава пас от Димитров, но шутът му преминава над напречната греда
8 – Трифонов получава топката около точката на дузпата и от движение бие в аут
21- topka.jpg Гоол за Локомотив! Гаел центрира от корнер и цащитникът Марко Ранджелович с глава засича в мрежата за 1:0!
35 - Дузпа за Локо! Станислав Жеков опита да спре с тяло и ръка Петър Димитров, събори го в наказателното поле и съдията посочи бялата точка
37 -
topka.jpg Гоол за Локомотив! Румен Трифонов засича центриране по земя на Петър Димитров за 3:0!
45 - Край на първото полувреме.
---------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 -
topka.jpg ГООООЛ! 4:0 за Локо (Сф)! Димитър Илиев също се разписва! Петър Димитров отне топката от гостите, подаде към Илиев, който надбяга защитата на Нефтохимик, преодолявайки трима в зелено, след което реализира.
56 - smqna.jpg Наставникът на домакините Стефан Генов извършва две смени. Марко Ранджелович и Петър Димитров напускат, в игра се появяват Иво Иванов и Даниел Генов.
65 - smqna.jpg Стефан Генов извършва и последната си смяна. Том излиза, на терена вече е Набил Тайдер.
79 -
topka.jpg ГООООЛ! 5:0 за Локо (Сф)! Румен Трифонов центрира в наказателното поле на гостите, Камен Хаджиев скочи най-високо и с глава реализира първото си попадение с екипа на "железничарите".
90 - край на мача

ЛОКО (Сф) - НЕФТОХИМИК 5:0
1:0 Марко Ранджелович (21), 2:0 Александър Бранеков (36-дузпа), 3:0 Румен Трифонов (37), 4:0 Димитър Илиев (47), 5:0 Камен Хаджиев (79)

Локомотив (Сф): 84.Валентин Галев, 6.Александър Бранеков, 5.Марко Ранджелович, 69. Елтон, 16.Камен Хаджиев, 33.Том, 94.Азрак Махамат, 8.Румен Трифонов, 88.Петър Димитров, 92.Гаел Нлундулу, 14.Димитър Илиев
Резерви: 1.Божидар Митрев, 24.Илиян Гаров, 3.Люк Матютю, 26.Иво Иванов, 39.Набил Тайдер, 11.Цветомир Цанков, 9.Даниел Генов
Старши треньор: Стефан Генов

НЕФТОХИМИК: 90.Янко Георгиев, 4.Деян Лефтеров, 16.Станислав Жеков, 21.Коста Янев, 81.Ивелин Янев, 20.Юри Иванов (65-6.Георги Петков), 35.Костов, 14.Емануил Манев, 19.Михаел Орачев, 32.Любомир Божинов, 11.Живко Петков
Резерви: 22. Колев, 10. Димов, 99. Ев. Димитров, 6.Георги Петков, 9.Малчев
Старши треньор: Златко Янков