Локомотив (София) победи с 2:0 аутсайдера Нефтохимик и потегли от стадион "Лазур" към "Надежда" с трите точки. Успехът за водения от Стефан Генов тим дойде след голове на Маркиньос в 7-ата минута и на Гаел Нлундулу в 19-ата.

Така Локо (Сф) скочи на 10-ото място с актив от 12 точки, колкото има и Берое.

"Железничарите" не бяха постигали победа като гост в първенството от 22 май, когато надделяха с 2:1 в Ловеч срещу Литекс.

В днешната среща Нефтохимик потвърди мнението, че с тази игра няма място в "А" група. Затъналите "шейхове" отново бяха трагични, но за разлика от гостуването на "Левски" (0:6), тази вечер допуснаха едва две попадения във вратата си.

Избраниците на Антон Спасов дори можеха да отбележат гол, но Живко Петков пропусна дузпа малко преди почивката. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на появилия се само секунди преди това на смяна Антонио Цанков, който влезе на мястото на получилия контузия Азрак Махамат.

"Железничарите" нанесоха своя удар още в началото на двубоя и набързо отказаха домакините. В 7-ата минута Маркиньос наказа Евгени Караманов с изстрел от няколко метра, възползвайки се от колективна грешка на защитниците на домакините. Така в пореден мач бившият играч на ЦСКА отбеляза попадение за Локо (Сф) и вече има 7 на сметката си, изоставайки с 2 гола от лидера Мартин Камбуров.

В 19-ата минута гостите от София удвоиха преднината си чрез Гаел Нлундулу, за когото обстановката на "Лазур" е позната, тъй като защитаваше екипа на Черноморец, а от това лято е част от Локо (Сф). Нлундулу се разписа след центриране на Маркиньос - 0:2, след което така и не падна нов гол и Стефан Генов и момчетата му се поздравиха с успеха, който е едва трети за тима от "Надежда" от началото на новия шампионат.

Нефтохимик пък записа осмата си загуба и с актив от 7 точки е на предпоследното 13-о място.

Мачът по минути - ТУК!

НЕФТОХИМИК - ЛОКО (Сф) 0:2
0:1 Маркиньос (7), 0:2 Гаел Нлундулу (19)

НЕФТОХИМИК: 86.Евгени Караманов, 4.Диян Лефтеров, 69.Георги Хашев, 74.Петър Патев, 81.Ивелин Янев, 21.Коста Янев (к) (85-7.Христо Лемперов), 22.Цветомир Цонков, 8.Стамен Ангелов (60-9.Васил Калоянов), 77.Емануил Манев, 88.Петър Димитров, 11.Живко Петков (76-18.Деян Христов)
Резерви: 12.Петър Денчев, 7.Христо Лемперов, 17.Мамуту Колибали, 18.Деян Христов, 9.Васил Калоянов, 10.Галин Димов, 19.Михаел Орачев
Треньор: Антон Спасов

Локомотив (Сф): 84.Валентин Галев, 24.Илиян Гаров, 76.Милан Йованович, 6.Александър Бранеков, 3.Матютю
8.Румен Трифонов, 94.Азрак Махамат, 33.Том (59-5.Марко Ранджелович), 28.Маркиньос (к), 14.Димитър Илиев (81-70.Даниел Пеев), 92.Гаел Нлундулу
Резерви: 1.Божидар Митрев, 2.Франсиско Сота, 5.Марко Ранджелович, 70.Даниел Пеев, 20. Елтон, 11.Антонио Цанков, 7.Искрен Писаров
Треньор: Стефан Генов