Локомотив (Пловдив) победи приятелите си от Любимец с 2:0 в мач от 24-ия кръг на "А" група. Голмайсторът Мартин Камбуров реализира и двете попадения в двубоя, донасяйки очакваните три точки на "смърфовете". След заслужения успех "черно-белите" скочиха на 3-ото място преди останалите мачове от кръга, с актив от 44 точки. Закъсалият Любимец пък е на 12-ото място с 18 точки.

Първият двубой между двата отбора през сезона беше спечелен от Локо (Пд) с гръмкото 5:0, но днес избраниците на Александър Станков много-много не се напрягаха и след като поведоха с 2:0 понамалиха темпото. Дебют за "смърфовете" в "А" група днес направиха Жозеф Мендес, който започна титуляр в атака, както и появилият се на смяна Хамед Намуши. Тунизийският халф влезе в 78-ата минута на мястото на получилия контузия Валери Георгиев.

Двубоят започна равностойно, но "смърфовете" постепенно налоха превес и започнаха често да поглеждат към вратата на Радослав Рашков. Резултатът беше открит в 11-ата минута. Тогава Камбуров вкара с глава, след като се разписа след центриране от корнер на Здравко Лазаров, засичайки топката на далечната греда - 0:1.

До почивката гостите от Пловдив изпуснаха още няколко положения, докато селекцията на Войн Войнов не успя да организира нищо опасно пред Йордан Господинов. В 63-ата минута "смърфовете" удвоиха преднината си. Мартин Камбуров вкара второто си попадение в мача и общо 17-о от началото на сезона в "А" група. Тижани Белаид центрира отляво, а нападателят реализира с глава от вратарското поле на Рашков - 0:2. Така Локо (Пд) заслужено си тръгна с трите точки от Любимец и постигна 14-ата си победа от началото на първенството.

Любимец пък вече има 16 поражения, като дебютиралият днес начело на отбора Войн Войнов има тежката задача да спаси новака от изпадане. Както е известно, "дините" са с изцяло преобразен състав, след като почти всички футболисти от есента напуснаха и бяха привлечени нови.

Maчът по минути - ТУК!

ЛЮБИМЕЦ - ЛОКО (Пд) 0:2
0:1 Мартин Камбуров (11), 0:2 Мартин Камбуров (63)

ЛЮБИМЕЦ: 12.Радослав Рашков, 15.Емил Аргиров, 6.Росен Колев, 3.Емил Грозев, 11.Виктор Митев, 4.Петър Петров, 8.Майкъл Тевия, 10.Младен Стоев (87-28.Милен Кикарин), 17.Иван Вълчанов, 19.Албин Одза (74-77.Николай Колев), 9.Стефан Христов
Резерви: 1.Радко Костадинов, 7.Георги Вълчев, 28.Милен Кикарин, 20.Илиян Капитанов, 77.Николай Колев, 14.Георги Радев, 5.Неманя Иванов
Треньор: Войн Войнов

ЛОКО (ПД): 12.Йордан Господинов, 5.Тихомир Трифонов, 33.Александър Тунчев, 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 3.Валери Георгиев (78-42.Хамед Намуши), 22.Аласан Н`Дайе, 20.Tижани Белаид, 77.Здравко Лазаров (85-9.Дани Кики), 11.Мартин Камбуров, 45.Жозеф Мендес (64-10.Александър Якимов)
Резерви: 23.Кирил Акалски, 6.Ангел Йошев, 25.Ангел Грънчов, 10.Александър Якимов, 9.Дани Кики, 21.Станко Йовчев, 42.Хамед Намуши
Треньор: Александър Станков