Локомотив (Пловдив) разби с 5:0 Любимец в съмнителен мач от 11-ия кръг на "А" група, игран на "Лаута". "Смърфовете" с лекота прегазиха гостите, които на моменти, най-вече при головете на домакините, действаха доста странно. Всичките 5 попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Само в рамките на 13 минути "черно-белите" реализираха цели 4 гола.

В герой за Локо (Пд) се превърна Мартин Камбуров. Звездата на домакините се отчете с хеттрик, след който оглави класирането при голмайсторите с 9 попадения от началото на сезона.

Третото си попадение Камбуров вкара в добавеното време, когато бранителите на "дините" го изгледаха и не го спряха, оставяйки го да отбележи и да оформи крайното 5:0, което навява сериозни съмнения за "черно тото".

Само можем да гадаем обаче дали избраниците на Красимир Мечев умишлено пуснаха петте попадения на "Лаута".

Бившият играч на "смърфовете" Танко Дяков си заби комичен автогол, давайки началото на голеадата в 56-ата минута. Тогава Aласан Н`Дайе засече неубедително топката с глава след центриране отдясно, след което тя се отби в крака на Дяков и влетя в мрежата на Цветомир Цанков, който до този момент спасяваше каквото можа - 1:0.

В 61-ата минута Камбуров удвои преднината на Локо (Пд), засичайки с глава центрираната от капитана Здравко Лазаров топка - 2:0.

Само 120 секунди след това голмайсторът беше повален от Илия Мунин, след като се озоваваше сам срещу Цанков, за което юношата на "Левски" получи червен картон, а домакините правото да изпълнят дузпа. Свирката за 11-метровия наказателен удар наду дебютиралият днес като главен рефер в "А" група Мартин Александров, който е син на бившия съдийски шеф Борислав Александров.

Камбуров направи 3:0 от бялата точка, стреляйки силно и неспасяемо в горния десен ъгъл на Цанков.

В 69-ата появилият се на смяна Дани Кики покачи на 4:0, а до крайното 5:0 се стигна в добавеното време, когато "дините" доиграваха мача с 9 човека заради червения картон на Мунин и контузията, която Славчо Шоколаров получи в края, когато Красимир Мечев вече беше извършил трите си смени. В 92-ата минута Камбуров мина като на парад през неориентираните защитници в сини фланелки и по земя прати топката в долния десен ъгъл за крайното 5:0.

Мачът по минути - ТУК!

ЛOKO (Пд) - ЛЮБИМЕЦ 5:0
1:0 Танко Дяков (56-автогол), 2:0 Мартин Камбуров (61), 3:0 Мартин Камбуров (65), 4:0 Дани Кики (69), 5:0 Maртин Камбуров (90+2)

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 6.Пламен Крачунов, 5.Казнаферис, 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 22.Аласан Н'Диайе (74-28.Стелиос Илиадис), 11.Мартин Камбуров, 77.Здравко Лазаров (70-10.Tодор Тимонов), 89.Станислав Маламов (68-9. Дани Кики), 91.Крис Гади
Резерви: 23.Кирил Акалски, 10.Тодор Тимонов, 9. Дани Кики, 28.Стелиос Илиадис, 88.Георги Стефанов, 33. Александър Тунчев, 17. Костадин Марков
Треньор: Александър Станков

ЛЮБИМЕЦ
: 1.Цветомир Цанков, 18.Илия Мунин, 3.Танко Дяков (60-21.Иво Иванов), 19.Янко Ангелов (66-10.Веселин Веселинов), 77.Стойко Колев, 20.Дончо Атанасов (75-6.Самир Аясс), 14.Светослав Петров, 8.Майкъл Тевия, 7.Антон Огнянов-к, 11.Славчо Шоколаров, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 12.Радослав Рашков, 6.Самир Аясс, 28.Иван Минчев, 17.Владислав Романов, 21.Ивайло Иванов, 10.Веселин Веселинов
Треньор: Красимир Мечев