Лудогорец записа очаквана победа в първия си официален мач за 2014 година. Разградчани започнаха по шампионски, надвивайки с лекота аутсайдера Нефтохимик с 3:0.

Точни при гостуването на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен бяха Върджил Мисиджан, Христо Златински и появилият се като резерва голмайстор Роман Безяк.

Двубоят беше отложен от програмата на 22-ия кръг на "А" група. След като взе забравените от есента три точки (б.р. - тогава срещата не се игра заради ангажиментите на разградчани в Лига Европа) Лудогорец поведе колоната, оглавявайки класирането. Стойчо Стоев и момчетата му имат 53 точки, а с 50 е вторият Литекс.

Нефтохимик пък остава на предпоследното 13-о място с 12 точки. Дебют начело на "шейховете" в днешния мач записа героят от САЩ`94 Златко Янков. Фара има изключително тежката задача да спаси здраво закъсалия бургаски тим.

При днешното гостуване в Сливен разградчани не се напрягаха много и очевидно пестиха сили за тежкото гостуване на Лацио в четвъртък от 1/16-финалите за Лига Европа. Треньорът Стойчо Стоев дори даде почивка на основни играчи с цел да ги съхрани за важния сблъсък в Рим. Капитанът Светослав Дяков днес дори не попадна в групата. При отсъствието му лентата носеше Владислав Стоянов. Шанс за изява пък получиха играчи като Мичел Бургзорг, Жиниор Кишада и Шоко, които по принцип са резерви.

Първи официален мач и пълни 90 минути за Лудогорец записа новото попълнение на тима Йерун Луму. Холандският талант се отчете с няколко добри отигравания, както и направи асистенция при гола на Златински. Луму също така можеше да отбележи и гол, но не успя да накаже "шейховете".

Още с първия съдийски сигнал на Георги Кабаков възпитаниците на Стойчо Стоев се настаниха в половината на съперника и опасностите пред Костадин Георгиев не закъсняха. В 13-ата минута Луму проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле, пусна към Жуниор Кайсара, но неговият удар не намери очертанията на вратата. В 22-ата разградчани поведоха. Марселиньо нанесе силен изстрел, който беше спасен от Костадин Георгиев, след което топката стигна до Върджил Мисиджан, който беше оставен непокрит и технично прехвърли защитник и вратаря, реализирайки за 0:1.

В 35-ата гостите удвоиха преднината си чрез Христо Златински - 0:2. Марселиньо подаде на Луму, който с едно докосване продължи към национала вляво в наказателното поле, като Златински вкара почти от същата позиция, от която по-рано се разписа и Мисиджан.

В 54-ата минута правилно беше отменен гол на Луму заради засада, а по-рано съдията Георги Кабаков не се подлъга и при падане на Марселиньо за дузпа.

Третото попадение за Лудогорец падна в 73-ата минута. Появилият се на смяна Роман Безяк беше изведен сам срещу Костадин Георгиев от Марселиньо и с лекота реализира - 0:3.

Мачът по минути - ТУК!

НЕФТОХИМИК - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Върджил Мисиджан (22), 0:2 Христо Златински (35), 0:3 Роман Безяк (73)

НЕФТОХИМИК
: 90.Костадин Георгиев, 35.Николай Костов (86-99.Евтим Димитров), 20.Юри Иванов, 4.Деян Лефтеров, 81.Ивелин Янев, 21.Коста Янев (к), 19.Михаел Орачев, 10.Галин Димов (59-23.Георги Петров), 32.Любомир Божинов (64-9.Даниел Стоянов), 14.Емануил Манев, 11.Живко Петков
Резерви: 22.Пламен Колев, 5.Георги Петков, 7.Валентин Добревски, 99.Евтим Димитров, 9.Даниел Стоянов, 23.Георги Петров
Треньор: Златко Янков

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 25.Йордан Минев (53-20.Шоко), 27.Козмин Моци, 4.Теро Мантула (79-5.Александър Барт), 80.Жуниор Кайсара, 14.Мичел Бургзорг, 23.Христо Златински, 84.Марселиньо, 95.Йерун Луму, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада (63-9.Роман Безяк)
Резерви: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 8.Фабио Ешпиньо, 10.Себастиан Ернандес, 7.Михаил Александров, 9.Роман Безяк
Треньор: Стойчо Стоев