Димитър Бербатов дебютира официално за новия си тим Монако при равенството 1:1 срещу ПСЖ в дербито от 24-ия кръг на френската Лига 1. 33-годишният български нападател се появи в игра като резерва в 64-ата минута на Жермен и се включи добре при някои от атаките на монегаските, но нямаше участие при изравнителния гол и не успя да отправи удар по посока на вратата на гостите. Бербатов не стигаше много често до топката, но класните му отигравания успяха на няколко пъти да доведат до добри атаки за Монако.

Парижани поведоха с гол на аржентинеца Хавиер Пасторе (8), но Тиаго Силва си вкара автогол в 74-ата минута и оформи крайния резултат. Така разликата между двата тима се запази 5 точки и парижани могат да останат по-доволни от спечелената точка с оглед на битката за титлата.

Гостите от Париж започнаха по-добре и още в 8-ата минута поведоха, след като при изпълнение на корнер бразилецът Алекс отклони топката към аржентинеца Хавиер Пасторе, който с глава се разписа за 0:1. Монагаските отвърнаха с няколко опасни атаки, като на два пъти бяха близо до изравняване, но Ривиер направи пропуски.

В 23-ата минута Златан Ибрахимович стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на домакините Даниел Субашич реагира чудесно и отрази изстрела. Парижани бяха близо до нов гол и в 31-ата минута, когато Пасторе се измъкна зад отбраната на домакините, но заключителният му удар бе крайно неточен и мина покрай вратата на Субашич. Шест минути по-късно Ибрахимович отново пробва късмета си от пряк свободен удар, но дистанцията бе твърде голяма и за Субашич не се оказа проблем да улови топката.

До края на полувремето монегаските не успяха да намерят пътя към вратата на Сиригу и да отбележат изравнително попадение. В 40-ата минута те поискаха дузпа за препъване на Ревиер, но такава не последва.

След почивката в 55-ата минута Ибрахимович отново бе близо до отбелязването на гол, но изстрелът му от нов пряк свободен удар от около 20 метра пак бе спасен след блестяща намеса на Субашич. Пет минути по-късно вратарят на гостите Сиригу допусна грешка, която можеше да доведе до изравнителен гол, но това не случи.

В 64-ата минута българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра на мястото на Жермен и официално записа своя дебют с екипа на Монако. Десет минути по-късно резултатът бе изравнен, след като Фабиньо нахлу по дясното крило и центрира по земя към Ривиер, но Тиаго Силва пресече паса и за негово нещастие си отбеляза автогол за 1:1.

Монегаските се опитаха да направят и пълен обрат, след който щяха да съкратят разликата с парижани в класирането. В 88-ата минута футболистите на Клаудио Раниери бяха на път да стигнат до победно попадение, но изстрела на Фабиньо бе спасен от Сиригу. При ответната атака Ибрахимович направи невероятен пропуск. В крайна сметка двата тима се задоволиха с подялба на точките.

След равенството Монако остана на второто място във временното класиране с 50 точки и изостава на 5 точки от ПСЖ, който продължава да е лидер.

0:1 Хавиер Пасторе (8), 1:1 Тиаго Силва (74-авт.)

Марсилия - Бастия 3:0
1:0 Димитри Пайе (13), 2:0 Димитри Пайе (25), 3:0 Андре-Пиер Жиняк (55)
08.02.14
21:00 ч.
Аячо - Рен 3:1
1:0 Рикардо Фати (18), 1:1 Абдулайе Дукуре (33), 2:1 Бенжамен Андре (37), 3:1 Йоан Кавали (77)
08.02.14
21:00 ч.
Гинган - Реймс 1:2
1:0 Рашид Алиуи (62), 1:1 Одаир Фортес (69), 1:2 Флойд Айте (72)
08.02.14
21:00 ч.
Лил - Сошо 2:0
1:0 Дивок Ориджи (3), 2:0 Райън Мендес (90)
08.02.14
21:00 ч.
Монпелие - Евиан 1:1
0:1 Кевин Бериго (32), 1:1 Реми Кабеля (44)
08.02.14
21:00 ч.
Валансиен - Ница 2:1
1:0 Хамед Думбиа (26), 1:1 Нийл Мупе (72), 2:1 Абдул Маджид Варис (88)
09.02.14
15:00 ч.
Нант - Лион 1:2
0:1 Александър Лаказет (40), 0:2 Бафетимби Гомис (77-дузпа), 1:2 Филип Джорджевич (84)