Лил си върна третото място в класирането, след като в мач от 24 кръг на Лига 1 се наложи с 2:0 над Сошо. Това беше първа победа за “кучетата” от началото на 2014 г. Дивок Ориджи даде аванс на домакините още в третата минута, но феновете на тима трябваше да изчакат до последната минута, когато попадение на Райън Мендес подпечата успеха на Лил.

Монпелие записа домакинско равенство 1:1 срещу Евиан. Реми Кабеля вкара изравнителното попадение минута преди почивката, след като Кевин Бериго даде аванс на гостите в 32-ата минута. Домакините завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Сиака Тиене в 68-ата минута.

Неделният мач между Бордо и Лориен беше отложен. Делегатът на мача и съдиите прецениха, че теренът на стад “Шабан-Делма” не е годен за провеждането на двубоя след продължилите няколко дни поройни дъждоне. По-късно ще бъде обявена датата, на която срещата ще бъде изиграна.

Марсилия - Бастия 3:0
1:0 Димитри Пайе (13), 2:0 Димитри Пайе (25), 3:0 Андре-Пиер Жиняк (55)
08.02.14
21:00 ч.
Аячо - Рен 3:1
1:0 Рикардо Фати (18), 1:1 Абдулайе Дукуре (33), 2:1 Бенжамен Андре (37), 3:1 Йоан Кавали (77)