Шампионът Ювентус срази у дома Сампдория с 4:2 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Това бе 12-и пореден успех на „Старата госпожа” за първенство и общо 18-и в Калчото от началото на сезона.

„Бианконерите” натиснаха на своя „Ювентус Арена” в Торино още от самото начало, но поведоха едва в 19-ата минута, когато Пол Погба изведе Артуро Видал зад отбраната на гостите и чилийският национал се разписа за 1:0. Пет минути по-късно аржентинецът Карлос Тевес асистира на испанеца Фернандо Йоренте, който удвои преднината на домакините – 2:0.

Последва отпускане в редиците на шампионите и в 38-ата минута „моряците” се върнаха в мача, след като Андреа Бардзали си отбеляза автогол за 2:1. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, след като три минути по-късно Видал вкара втория си гол в мача от дузпа за 3:1.

След почивката гостите не се предадоха и в 70-ата минута Маноло Габиадини намали на 3:2, връщайки надеждите на своите съотборници за нещо повече в тази среща. Три минути по-късно същият този Габиадини можеше и да изравни, но ударът му срещна напречната греда на вратата, пазена от Джанлуиджи Буфон.

В 78-ата минута французинът Пол Погба получи пас от Видал и сложи точка на спора с мощен изстрел за 4:2. До края на мача не се случи нищо впечатляващо и „бианконерите” прибавиха нови три точки към актива си в битката за трета поредна титла.

Ювентус събра 55 точки и отново дръпна на върха в класирането с 8 точки аванс пред Рома. Сампдория заема 12-а позиция с 21 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 20 КРЪГ
18.01.14
19:00 ч.
Рома – Ливорно 3:0
1:0 Матия Дестро (6), 2:0 Кевин Строотман (36), 3:0 Адем Ляич (79)
18.01.14
21:45 ч.
Ювентус – Сампдория 4:2
1:0 Артуро Видал (19), 2:0 Фернандо Йоренте (24), 2:1 Андреа Бардзали (38-авт.), 3:1 Артуро Видал (41-дузпа), 3:2 Маноло Габиадини (70), 4:2 Пол Погба (78)